Młodzi chcą pracować w energetyce

• Na GPW w Warszawie podsumowano piątą edycję projektu edukacyjnego Akademia Energii organizowanego przez Fundację im. Lesława A. Pagi wraz z największymi firmami energetycznymi.
• Do tej pory, w ciągu pięciu lat, udział w Akademii wzięło 160 studentów z całej Polski.
• Polscy, młodzi inżynierowie coraz częściej znajdują zatrudnienie w firmach technologicznych oraz zagranicznych grupach energetycznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młodzi chcą pracować w energetyce

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

29 kwi 2016 14:58


Akademia Energii to projekt organizowany przez Fundację im. Lesława A. Pagi wraz z największymi firmami energetycznymi. Skierowany jest do studentów i młodych absolwentów, którzy swoją przyszłość wiążą z sektorem energetycznym. Składa się z cyklu szkoleń (warsztatów, wykładów, spotkań z wybitnymi ekspertami) oraz płatnych staży dla uczestników.

W sumie w Akademii Energii w ciągu pięciu lat wzięło udział ponad 160 studentów z całej Polski. Wzięli oni udział w ponad 120 stażach organizowanych przez firmy partnerskie a prawie 70 ekspertów z branży przeprowadziło wykłady i warsztaty.

Spotkanie w Warszawie uświetniły wystąpienia: Michała Kurtyki - podsekretarza stanu w Ministerstwie Energii, Adama Dobrowolskiego - dyrektora Departamentu Rynków Energii Elektrycznej i Ciepła w Urzędzie Regulacji Energetyki oraz Tomasza Stępnia - prezesa Gaz-Systemu.

Jarosław Dmowski, Partner Boston Consulting Group, przedstawił wyniki badania „Oczami Młodego Energetyka”, przeprowadzonego przez BCG i Fundację im. Lesława Pagi wśród uczestników wszystkich edycji Akademii Energii (98 respondentów).

Z badania wynika, że polscy, młodzi inżynierowie coraz częściej znajdują zatrudnienie w firmach technologicznych oraz zagranicznych grupach energetycznych,

Energetyka, doradztwo strategiczne i branża paliwowa - to również trzy główne sektory, w których swoją przyszłość zawodową widzą uczestnicy Akademii.

Partnerami medialnymi projektu były m.in. miesięcznik gospodarczy Nowy Przemysł i portal wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.