PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

MKiDN: wręczono nominacje dyrektorom szkół i burs artystycznych

  • Autor: PAP/KM
  • 29 sie 2019 18:07

Wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka wręczyła w czwartek w Zamku Królewskim w Warszawie nominacje 54 dyrektorom szkół artystycznych oraz 2 dyrektorom burs artystycznych. Ogłosiła, że zostaną podjęte prace nad stopniową zmianą cyklu kształcenia w ogólnokształcącej szkole muzycznej I stopnia.

MKiDN: wręczono nominacje dyrektorom szkół i burs artystycznych
września rozpoczną działalność pięcioletnie licea sztuk plastycznych, działające na podbudowie czteroletniego liceum ogólnokształcącego (fot. Shutterstock)
REKLAMA

Zwinogrodzka podkreśliła, że to szczególny dzień zarówno dla dyrektorów kończących pełnienie swojej funkcji, jak również dla nowo powołanych.

- Jest to dla Państwa czas życiowej cezury i podsumowania dotychczasowych zawodowych i osobistych dokonań. Życzę radości i satysfakcji zarówno kończącym, jak i rozpoczynającym dyrektorską misję. Dotychczasowym dyrektorom serdecznie dziękuję za podjęty trud i wkład w pomnażanie polskiej kultury. Tych z Państwa, którzy obejmą obowiązki w najbliższych dniach, zapewniam o tym, że fakt powołania jest wyrazem zaufania do Państwa doświadczenia, sił i umiejętności - powiedziała.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wiceszefowa MKiDN przypomniała, że rozpoczynający się za kilka dni rok szkolny będzie pierwszym, w którym system szkolnictwa artystycznego zaistnieje w docelowej postaci - 1 września rozpoczną działalność pięcioletnie licea sztuk plastycznych, działające na podbudowie czteroletniego liceum ogólnokształcącego, powołane w wyniku przekształcenia dotychczasowych liceów plastycznych.

- Bardzo dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do harmonijnej zmiany systemu szkolnictwa plastycznego. Przypomnę, że rozpoczęliśmy te przekształcenia od konsultacji i badań ankietowych w środowisku szkół plastycznych, w efekcie których wypracowaliśmy wdrażany obecnie model. Przyjęty w toku uzgodnień pięcioletni cykl kształcenia w liceum sztuk plastycznych pozwoli na spokojną i dogłębną edukację uzdolnionej plastycznie młodzieży - podkreśliła wiceminister.

Zwinogrodzka poinformowała, że zostaną również podjęte prace nad stopniową zmianą cyklu kształcenia w ogólnokształcącej szkole muzycznej I stopnia. Wnioski formułowane przez uczniów, nauczycieli i dyrektorów tych szkół skłaniają resort do skrócenia cyklu kształcenia do sześciu lat, co nastąpi w ciągu kilku kolejnych lat szkolnych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: MKiDN: wręczono nominacje dyrektorom szkół i burs artystycznych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA