PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ministerstwo stworzy plan dla szkolenia zawodowego na lata 2022-2025

  • Autor: PAP/JP
  • 12 lip 2022 15:35

Ministerstwo Edukacji i Nauki ma przygotować plan działań w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego na lata 2022-2025 – wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Podano, że planowany termin przyjęcia projektu przez rząd to III kwartał 2022 r.

Ministerstwo stworzy plan dla szkolenia zawodowego na lata 2022-2025
Ministerstwo Edukacji i Nauki ma przygotować plan działań w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego na lata 2022-2025 (Fot. MEiN)
REKLAMA

Jak czytamy na stronach rządowych, komisarz Unii Europejskiej ds. zatrudnienia, spraw społecznych i wyrównywania szans Nicolas Schmit zwrócił się w marcu br. do ministra edukacji i nauki o przygotowanie i przedłożenie Komisji Europejskiej planu działań w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego na lata 2022-2025.

Podano, że chodzi o plan, w którym zostanie wskazane, jakie działania podejmie Polska w celu realizacji zalecenia Rady z listopada 2020 r. w sprawie kształcenia i szkolenia zawodowego na rzecz zrównoważonej konkurencyjności, sprawiedliwości społecznej i odporności, jak również deklaracji z Osnabrück z listopada 2020 r. w sprawie kształcenia i szkolenia zawodowego jako czynnika odbudowy i sprawiedliwego przechodzenia na gospodarkę cyfrową i ekologiczną.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zalecenie Rady wyznacza najważniejsze kierunki wspólnej polityki w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego oraz wskazuje, aby państwa członkowskie podjęły działania na rzecz wdrożenia tej polityki zgodnie z krajowymi i unijnymi przepisami, dostępnymi zasobami, krajowymi priorytetami i uwarunkowaniami, w tym sytuacją społeczno-gospodarczą i specyfiką krajowych systemów kształcenia i szkolenia zawodowego oraz we współpracy z odpowiednimi interesariuszami.

Zalecenie Rady wskazuje także, aby państwa członkowskie na podstawie odpowiednich rozwiązań krajowych i ram finansowych określiły środki, które należy podjąć w celu wdrożenia zalecenia na szczeblu krajowym w terminie 18 miesięcy od jego przyjęcia, tj. do 31 maja 2022 r., jednakże bez wskazania na konieczność przygotowania w tym celu odrębnego dokumentu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ministerstwo stworzy plan dla szkolenia zawodowego na lata 2022-2025

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA