PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ministerstwo daje pieniądze na szkolenie programistów

  • Autor: MN
  • 24 lip 2017 9:38

Praca na stanowisku programisty ma przed sobą przyszłość, a rynek potrzebuje rąk do pracy. Dlatego Ministerstwo Rozwoju ogłasza konkurs, którego celem jest umożliwienie osobom bez wykształcenia informatycznego i doświadczenia w branży IT, skorzystanie z nieoprocentowanej pożyczki na podniesienie umiejętności programowania.

Ministerstwo daje pieniądze na szkolenie programistów
Ministerstwo Rozwoju informuje: już teraz rynek wykazuje braki od 40 tys. do 50 tys. programistów. (fot. PTWP)
REKLAMA

Z funduszy Programu Wiedza, Edukacja Rozwój możliwe będzie sfinansowanie zarówno szkoleń lub studiów podyplomowych z zakresu programowania, jak i wzmocnienie kompetencji kluczowych (znajomość języka angielskiego, praca w grupie). Organizator kształcenia będzie wspierał uczestników projektu w poszukiwaniu pracodawców lub zleceniodawców z branży IT.

Budżet konkursu to 15 mln zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Działania w ramach konkursu pomogą podnieść kompetencje zawodowe przyszłych programistów, których brak może uniemożliwić lub utrudnić rozwój sektora IT. Już teraz rynek wykazuje braki od 40 tys. do 50 tys. specjalistów, a ścieżka kariery specjalisty IT staje się atrakcyjna na rynku pracy, m.in. ze względu na wysokie wynagrodzenia i dodatki płacowe, na jakie może liczyć pracownik - argumentuje resort rozwoju.

Nabór wniosków o dofinansowanie potrwa od 15 września 2017 r. do 15 października 2017 r. i będzie prowadzony elektronicznie za pośrednictwem Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych (SOWA).

Z ogłoszeniem można się zapoznać na stronie konkursu http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/nabory/41-innowacje-spoleczne-15/.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ministerstwo daje pieniądze na szkolenie programistów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA