PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Minister Zagórski chce kształcić specjalistów ds. technologii cyfrowych

  • Autor: PAP/GP
  • 20 lis 2019 17:20

Powstanie Akademii Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych, której celem będzie kształcenie specjalistów w zakresie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i cyberbezpieczeństwa - powiedział szef resortu cyfryzacji Marek Zagórski podczas środowego spotkania w MC.

Minister Zagórski chce kształcić specjalistów ds. technologii cyfrowych
Adobe Stock
REKLAMA

Według MC, projekt powołania Akademii zakłada m.in. powołanie konsorcjum uczelni wyższych, które opracują wytyczne programów kształcenia specjalistów w zakresie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i cyberbezpieczeństwa i będą następnie kształcić studentów na ich podstawie.

- W efekcie prac tego konsorcjum chcemy wypracować specjalny model kształcenia na najwyższym poziomie, chcemy to realizować wspólnie z 10 uczelniami w latach 2020-2023, przeznaczamy na to kwotę 81 mln zł po to, żeby wykształcić w tym trybie co najmniej 500 studentów na drugim poziomie studiów, czyli na stopniu magisterskim. Jednocześnie ten projekt ma być podstawą do tego, żeby przygotować odpowiedni program realizacji tego przedsięwzięcia w fazie docelowej w nowej perspektywie finansowej - zapowiedział Marek Zagórski.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak podano, w konsorcjum mają uczestniczyć Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Gdańska, Politechnika Poznańska i Wojskowa Akademia Techniczna.

- Chcemy, żeby te studia były wyjątkowe, dlatego zwróciliśmy się do najlepszych polskich uczelni i chcemy wspólnie przygotować w ciągu najbliższych kilku miesięcy różne warianty rozwiązań, które przetestujemy. W niektórych przypadkach powstaną być może nowe kierunki kształcenia, z indywidualnym tokiem nauczania - mówił Minister Cyfryzacji. Według jego deklaracji, program powinien ruszyć już w przyszłym roku akademickim, a najpóźniej w 2021 r.

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Minister Zagórski chce kształcić specjalistów ds. technologii cyfrowych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA