PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Minister za nauczaniem stacjonarnym. "Nie podejmujcie pochopnych decyzji"

  • Autor: PAP/KDS
  • 7 paź 2022 13:28

Nie podejmujmy pochopnych decyzji o wysyłaniu studentów na naukę zdalną. Uniwersytet zdalny to quasi-uniwersytet. Uniwersytet bez studentów na korytarzach jest tylko w połowie tym, czym powinien być – powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek na inauguracji roku akademickiego Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Minister za nauczaniem stacjonarnym. "Nie podejmujcie pochopnych decyzji"
Szef MEiN Przemysław Czarnek (fot. PAP/Mateusz Marek)
REKLAMA

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zaapelował do władz UKSW, by nie podejmować pochopnych decyzji o wysyłaniu studentów na naukę zdalną. "Uniwersytet zdalny to quasi-uniwersytet. Uniwersytet bez studentów na korytarzach jest tylko w połowie tym, czym powinien być" - stwierdził.

Przyznał, że "czas jest niezwykle trudny, a szaleństwo na rynkach - ogromne". "Ale ceny energii i tak są u nas najtańsze. I to trzykrotnie tańsze niż we Włoszech, dwukrotnie tańsze niż we Francji, Czechach czy na Litwie. Spowodujemy nasza regulacją obniżenie tych cen energii do rozsądnych poziomów. Raz jeszcze proszę: nie podejmujmy pochopnych decyzji krzywdzących dla studentów" - zaapelował Czarnek.

Rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski zauważył, że przyszłość ojczyzny i narodu w dużej mierze zależy od tego, jaki poziom prezentują polskie uczelnie i ich wykładowcy.

Czytaj więcej: Zamiast kilku lat studiów, intensywny kurs. Tak będzie wyglądać przyszłość nauki

"Ten poziom pod kątem naukowym został oceniony przez władze ministerialne. Jak wiemy, w czerwcu tego roku zakończył się żmudny etap ewaluacji jakości działalności naukowej. Pierwszej przeprowadzonej na nowych zasadach określonych ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce" - przypomniał.

"UKSW otrzymało bardzo dobrą ocenę. W wyniku ewaluacji nie utraciliśmy żadnego uprawnienia do nadawania stopni doktora i doktora habilitowanego, co więcej, uzyskaliśmy uprawnienia w czterech nowych dyscyplinach - są to nauki o sztuce, językoznawstwo, nauki o kulturze i religii oraz informatyka" - poinformował Czekalski.

UKSW jest wyższą uczelnią publiczną, której początki sięgają 1954 r., kiedy nosiła nazwę Akademii Teologii Katolickiej (ATK). Od 1999 r. działa jako Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (UKSW). Uczelnia kształci 9600 studentów i doktorantów na 43 kierunkach studiów, ma 13 uprawnień do nadawania stopnia doktora oraz 10 uprawnień do nadawania stopnia doktora habilitowanego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Minister za nauczaniem stacjonarnym. "Nie podejmujcie pochopnych decyzji"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA