×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Minister odznaczył pracowników KUL

  • Autor: PAP/JP
  • 14 cze 2021 12:44

KUL przez sto lat służył niezwykle mocno Polsce i Europie. Przez wiele lat był oazą wolności i taką oazą wolności musi pozostać również w tych nowych czasach – powiedział w poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas wręczenia odznaczeń państwowych na KUL.

Minister odznaczył pracowników KUL
Minister Przemysław Czarne nawiązał do 103-letniej historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (fot. Krzysiek dbk/Wikipedia/CC BY 3.0)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W swoim przemówieniu Czarnek nawiązał do 103-letniej historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zaznaczył, że dzisiejsze medale wręczane są nie tylko za pracę na uczelni, ale za wzorowe wykonywanie obowiązków.

"Tym wzorowym wykonywaniem obowiązków przyczyniliście się państwo do wielkości tego 103-letniego uniwersytetu, który wchodzi w nową fazę swojego rozwoju. KUL przez sto lat służył niezwykle mocno Polsce i Europie. Przez wiele lat był oazą wolności i taką oazą wolności musi pozostać również w tych nowych czasach, które są przed nami" - zaznaczył w poniedziałek minister edukacji i nauki podczas uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych dla zasłużonych pracowników KUL.

Medale prezydenta za długoletnią pracę zawodową otrzymało łącznie 28 pracowników uczelni. Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski powiedział, że "włączenie w poczet osób odznaczonych jest jedną z największych nagród honorowych, jaką obywatel może otrzymać od swojej ojczyzny".

"Jestem przekonany, że każdy z dzisiejszych laureatów wypełniając etos akademicki stanowi przykład dla innych w zakresie wykonywania swoich obowiązków zawodowych" - powiedział rektor KUL.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest najstarszą uczelnią Lublina i jednym z najstarszych uniwersytetów w Polsce. Powstał w 1918 r. z inicjatywy ks. Idziego Radziszewskiego, który został pierwszym rektorem. Obecnie na uczelni kształci się blisko 10 tys. studentów na 51 kierunkach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Minister odznaczył pracowników KUL

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA