×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Minister kultury uważa, że przeniósł szkolnictwo artystyczne w XXI wiek

  • Autor: PAP/JP
  • 16 mar 2023 12:34

Przenieśliśmy szkolnictwo artystyczne od najniższego stopnia po najwyższy, w XXI wiek - powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Minister kultury uważa, że przeniósł szkolnictwo artystyczne w XXI wiek
Minister kultury Piotr Gliński (fot. PAP/Marcin Obara)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W siedzibie MKiDN odbyła się konferencja prasowa dotycząca zwiększenia finansowania uczelni artystycznych. W konferencji uczestniczyli wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński oraz kanclerz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Michał Leszczyński.

"Chcieliśmy poinformować, że w roku bieżącym zostały zwiększone nakłady na funkcjonowanie naszych uczelni artystycznych. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprawuje opiekę nad 19 uczelniami w całym kraju. Ten wzrost nakładów o ponad 200 mln zł powoduje zwiększenie budżetu o mniej więcej 1/4 w porównaniu do roku poprzedniego, co wynika oczywiście z naszej odpowiedzialności za funkcjonowanie uczelni, ale także ze wzrostu kosztów funkcjonowania i koniecznych podwyżek, w związku z tym ten wzrost o ok. 25 proc. z roku na rok przekłada się na wydatki inwestycyjne i wydatki bieżące" - podkreślił szef MKiDN.

Podwyżki w uczelniach artystycznych są wynikiem podniesienia płacy minimalnej

Ten wzrost nakładów obejmuje ok. 150 mln dot. inwestycji oraz prawie 80 mln zł wynikających z podwyżek. Podwyżki w uczelniach artystycznych wynoszą ok. 12 proc. i są wynikiem podniesienia płacy minimalnej, a także zwiększonych kosztów utrzymania uczelni.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Minister kultury uważa, że przeniósł szkolnictwo artystyczne w XXI wiek

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA