PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Minister edukacji: to przedsięwzięcie unikatowe w skali całego kraju

  • Autor: PAP/JP
  • 22 lis 2021 13:01

Musimy jeszcze długo popracować nad tym, żeby ludzie mieli należny szacunek do munduru, funkcjonariusza, żołnierza - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek podczas spotkania dotyczącego powołania Akademickiego Centrum Wsparcia Bezpieczeństwa Publicznego w Lublinie.

Minister edukacji: to przedsięwzięcie unikatowe w skali całego kraju
Przemysław Czarnek podczas uroczystości dotyczącej powołania Akademickiego Centrum Wsparcia Bezpieczeństwa Publicznego w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
REKLAMA
  • W poniedziałek w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie przedstawiciele uczelni, wojska i policji podpisali list intencyjny dotyczący powołania Akademickiego Centrum Wsparcia Bezpieczeństwa Publicznego w WSEI.
  • "Nie ma lepszego momentu, żeby Akademickie Centrum stworzyć" - powiedział podczas uroczystości minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał, że dzisiaj widać, jak nigdy wcześniej, jak ważnym zagadnieniem jest bezpieczeństwo publiczne.
  • Czarnek stwierdził, że organizowanie badań naukowych, konferencji, sympozjów, seminariów, dydaktyka i upowszechnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa publicznego "to gwarancja zrozumienia tego, czym jest służba w mundurze".

"Wsparcie akademickie, naukowe, dydaktyczne służb i wspólnego działania służb, a także pokazywanie, czym jest bezpieczeństwo publiczne, jest bardzo dużą cegiełką do dobrej przyszłości naszej ojczyzny. Tylko w ten sposób będziemy w stanie uświadamiać młode pokolenie, że służba mundurowa w wojsku polskim, policji, straży granicznej to nie jest kwestia takiej czy innej pracy, to jest naprawdę oddanie sprawom najważniejszym" - powiedział Czarnek.

Nawiązując do kryzysu na granicy polsko-białoruskiej minister dodał, że "jest wielu polityków, którzy nie do końca zdawali sobie sprawę z tego, czym jest służba w mundurze i jakie to jest poświęcenie".

Czarnek stwierdził, że organizowanie badań naukowych, konferencji, sympozjów, seminariów, dydaktyka i upowszechnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa publicznego "to gwarancja zrozumienia tego, czym jest służba w mundurze".

"Musimy jeszcze długo popracować nad tym, żeby ludzie mieli należny szacunek do munduru, funkcjonariusza, żołnierza i mieli przekonanie o tym, jak niezwykle ważną rolę państwo stanowicie dla naszego bezpieczeństwa" - powiedział Czarnek w obecności przedstawicieli wojska i policji. Dodał, że powołanie Centrum to "przedsięwzięcie unikatowe w skali całego kraju".

"Priorytetem nas wszystkich po wielu rozmowach jest wspieranie wszystkich przedsięwzięć, które będą służyły dobru społecznemu i publicznemu" - powiedziała kanclerz WSEI Teresa Bogacka. Do najważniejszych celów nowego Centrum kanclerz zalicza m.in. stworzenie platformy współpracy między uczelnią, a służbami; przygotowywanie wspólnych projektów i pozyskiwanie środków europejskich na działania skierowane na rzecz bezpieczeństwa publicznego; wdrażanie programów profilaktycznych mających na celu bezpieczeństwo rodziny, wsparcie psychologiczne i pomoc w kształceniu kadr.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Minister edukacji: to przedsięwzięcie unikatowe w skali całego kraju

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA