PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Minister edukacji rozmawia z kierownictwem ZNP. "Mamy konkretne propozycje"

  • Autor: PAP/JP
  • 9 lis 2022 12:01

Po godzinie10.00 w środę rozpoczęło się spotkanie szefa MEiN z kierownictwem Związku Nauczycielstwa Polskiego. "Mamy konkretne propozycje, czekamy na decyzje rządu"– powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz przed wejściem na spotkanie.

Minister edukacji rozmawia z kierownictwem ZNP. "Mamy konkretne propozycje"
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz (fot. PAP/Albert Zawada)
REKLAMA
  • Prezes ZNP pytany przez dziennikarzy przed spotkaniem o oczekiwania powiedział, że ważne jest, "że do tego spotkania w ogóle dochodzi."
  • Wskazał także na "dramatyczną sytuację kadrową, która powiązana w sytuacją finansową, wymaga niezwłocznego działania".
  • Ze strony ZNP w spotkaniu obok prezesa Sławomira Broniarza uczestniczą też wiceprezesi Krzysztof Baszczyński i Grzegorz Gruchlik.

"Od 7 grudnia ubiegłego roku zabiegaliśmy o spotkanie. Wreszcie mamy możliwość z panem ministrem się spotkać" - dodał. Zaznaczył, że ZNP idzie na to spotkanie z całym pakietem spraw, które dotyczą zarówno bieżącej sytuacji nauczycieli, pracowników niebędących nauczycielami i sytuacji pracowników szkół wyższych, jak i płacy nauczycieli.

Czytaj też: Tak pracownicy "pokazują, że pracują". Znaleźli sposób na szefów

"Trudno, żebyśmy po tej pierwszej rozmowie, która odbywa się po wielu, wielu miesiącach oczekiwań, oczekiwali konkretnych decyzji. Chcemy z panem ministrem rozmawiać, ustalić pewien plan działania, bo wydaje się, że ta rozmowa jest potrzebna" - odpowiedział Broniarz, pytany o to, czy ZNP spodziewa się konkretnych ustaleń po środowym spotkaniu. Dodał, to "zależy od stanowiska rządu."

Wskazał także na "dramatyczną sytuację kadrową, która powiązana w sytuacją finansową, wymaga niezwłocznego działania".

Czytaj też: Firmy muszą być gotowe, bo ludzie wkrótce zaczną rzucać papierami na potęgę

"Wymaga pilnego zareagowania ze strony ministra edukacji i rządu, bo rok przyszły może pokazać jeszcze większe dysproporcje miedzy potrzebami edukacji a stanem kadrowym. Mówimy o katastrofalnej sytuacji materialnej nauczycieli, bo podwyżki są konsekwencją zmian w wynagrodzeniu minimalnym. Nie pokazują spójnej, koherentnej działalność rządu na rzecz poprawy sytuacji materialnej nauczycieli" - ocenił Broniarz.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Minister edukacji rozmawia z kierownictwem ZNP. "Mamy konkretne propozycje"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA