PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Minister edukacji po raz kolejny spotyka się z nauczycielami

  • Autor: PAP/JP
  • 30 lis 2022 13:46

W Ministerstwie Edukacji i Nauki rozpoczęło się spotkanie ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka i wiceministra Dariusza Piontkowskiego z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych: ZNP, KSOiW NSZZ "Solidarność" i WZZ "Forum Oświata".

Minister edukacji po raz kolejny spotyka się z nauczycielami
Minister edukacji Premysław Czarnek (fot. gov.pl)
REKLAMA
  • Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz przypomniał, że jest to drugie spotkanie kierownictwa MEiN z ZNP w listopadzie.
  • "Chcemy(...) z panem ministrem (...) porozmawiać o wynagrodzeniach w 2023 r., ale także chcemy przedstawić nasz postulat, aby w 2022 r., jeszcze teraz, nauczyciele dostali taki jednorazowy dodatek inflacyjny" - dodał Broniarz.
  • O wynagrodzeniach nauczycieli chcą rozmawiać także przedstawiciele dwóch pozostałych związków zawodowych.

Pytany przez dziennikarzy przed spotkaniem prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, czego po nim oczekuje, przypomniał, że jest to drugie spotkanie kierownictwa MEiN z ZNP w listopadzie. "Chcemy dowiedzieć się, jakie wydarzenia miały miejsce od ostatniego spotkania, jakie działania podjął minister edukacji i nauki w zakresie umożliwienia podjęcia pracy w zawodzie nauczycielom przebywającym na nauczycielskich świadczeniach kompensacyjnych (...). Po drugie - jakie działania zostały podjęte w sprawie możliwości przywrócenia art. 88 ustawy Karta Nauczyciela, który umożliwiał wcześniejszą emeryturę dla nauczycieli" - poinformował.

Czytaj też: To byłaby prawdziwa rewolucja i ratunek dla wielu firm. Chodzi o pensje

"Chcemy także z panem ministrem (...) porozmawiać o wynagrodzeniach w 2023 r., ale także chcemy przedstawić nasz postulat, aby w 2022 r., jeszcze teraz, nauczyciele dostali taki jednorazowy dodatek inflacyjny" - dodał Broniarz. Przyznanie takiego dodatku uzasadniał 17-proc. inflacją i tym, że takie dodatki - jak mówił - dostają przedstawiciele innych branży. Podkreślił, ze niezależnie od tego ZNP nie odstępuje od postulatu zwiększenia wzrostu wynagrodzeń nauczycieli w 2023 r. o 20 proc., a nie o 7,8 proc. jak zapisano w projekcie ustawy budżetowej.

Nauczyciele chcą rozmawiać o pensjach

O wynagrodzeniach nauczycieli chcą rozmawiać także przedstawiciele dwóch pozostałych związków zawodowych.

Czytaj też: Polskie IT ma poważny problem, który niestety nie jest tymczasowy

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Minister edukacji po raz kolejny spotyka się z nauczycielami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA