PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Minister edukacji o Akademii Kopernikańskiej: Dorobiliśmy się elitarnej szkoły wyższej

  • Autor: PAP/rs
  • 22 cze 2022 22:14

Dorobiliśmy się czegoś, o czym wielu myślało od dziesięcioleci: elitarnej szkoły wyższej, Akademii Kopernikańskiej - powiedział w środę szef MEiN Przemysław Czarnek. To jest miejsce, w którym będziemy szkolić przyszłe polskie elity w ramach Szkoły Kopernikańskiej, w elitarnym systemie - zapewnił.

Minister edukacji o Akademii Kopernikańskiej: Dorobiliśmy się elitarnej szkoły wyższej
Dorobiliśmy się czegoś, o czym wielu myślało od dziesięcioleci: elitarnej szkoły wyższej - powiedział Przemysław Czarnek (Fot. PAP/Piotr Nowak)
REKLAMA
  • Dorobiliśmy się czegoś, o czym wielu myślało od dziesięcioleci, dorobiliśmy się takiej elitarnej szkoły wyższej, mianowicie Akademii Kopernikańskiej - powiedział szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
  • Dodał, że do sześciu izb działających w ramach akademii zapraszani będą również naukowcy z zagranicy.
  • Czarnek powiedział o Akademii Kopernikańskiej, że jest to "pewien twór, który ma być podmiotem wypuszczającym polskie Noble".

W środę rozpoczął się w Warszawie dwudniowy Kongres 590. Tematem głównym VII edycji wydarzenia pod hasłem "Łączymy wszystkich" jest współpraca międzynarodowa krajów Trójmorza. W jednym z paneli wziął udział szef MEiN Przemysław Czarnek.

"Dorobiliśmy się czegoś, o czym wielu myślało od dziesięcioleci, dorobiliśmy się takiej elitarnej szkoły wyższej, mianowicie Akademii Kopernikańskiej" - powiedział szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek. I dodał, że do sześciu izb (Izby Astronomii i Nauk Matematyczno-Przyrodniczych, Izby Nauk Medycznych, Izba Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Izby Filozofii i Teologii, Izby Nauk Prawnych i Izby Laureatów Nagrody Kopernikańskiej) działających w ramach akademii zapraszani będą również naukowcy z zagranicy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"To może być i powinno być miejsce również takiej myśli (...). To też jest miejsce, w którym będziemy szkolić przyszłe polskie elity w ramach Szkoły Kopernikańskiej na najważniejszych kierunkach i takim elitarnym systemie. Potrzebujemy elit, potrzebujemy kształcenia elit i właśnie po to została pomyślana Akademia Kopernikańska. To też jest płaszczyzna do finansowania rozmaitych badań, do grantowania młodych naukowców nie tylko z Polski, ale także (...) z obszaru Trójmorza - przy wspólnych badaniach, które możemy prowadzić" - wyliczył Czarnek.

Dodał, ze jest to "pewien twór, który ma być podmiotem wypuszczającym polskie Noble". "Chcemy nagradzać wybitnych naszych naukowców, którzy takich nagród potrzebują, po to żeby pokazać również innym, że opłaca się ciężko pracować w nauce, szukać prawdy, publikować prawdę (...)" - dodał minister.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Minister edukacji o Akademii Kopernikańskiej: Dorobiliśmy się elitarnej szkoły wyższej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA