×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Minister Czarnek odznaczył kilkudziesięciu naukowców

  • Autor: PAP/JP
  • 30 maj 2023 17:11

Za szczególne zasługi dla szkolnictwa wyższego i nauki, w tym za wybitne osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej oraz organizacyjnej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odznaczył kilkudziesięciu naukowców Medalami Zasłużony dla Nauki Polskiej "Sapientia et Veritas".

Minister Czarnek odznaczył kilkudziesięciu naukowców
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (fot. PAP/Marcin Bieleck)
REKLAMA

"Cieszę się (...), że możemy kontynuować święto nauki polskiej związane z 550. rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika. Cały Rok Kopernikański jest dobrą okazją do tego, by podkreślać osiągnięcia polskich naukowców na różnych płaszczyznach, w różnych dziedzinach i w różnych dyscyplinach. Dziś kontynuujemy to, co zaczęliśmy 19 lutego w Toruniu podczas Gali Kopernikańskiej i utworzenia, zainaugurowania Akademii Kopernikańskiej. Chcemy uhonorować wybitnych profesorów i podkreślić państwa wkład w rozwój Polski" - powiedział minister edukacji i nauki we wtorek podczas uroczystości wręczenia odznaczeń.

"Nauka jest oczywiście ogólnoświatowa, nie ma nauki polskiej, jest nauka w Polsce, ale profesorowie są polscy - wszyscy zawsze musimy pamiętać, a niekiedy niestety wydaje się to nieoczywiste dla niektórych profesorów, nie będę wracał do przykrych tematów z poprzedniego miesiąca, że jesteśmy profesorami w polskich uczelniach, a profesor w polskiej uczelni uprawiając naukę dla świata pracuje jednakowoż dla Polski, a nie przeciwko Polsce. Jeśli tego profesor w uniwersytecie polskim nie rozumie, to rzeczywiście mija się z powołaniem" - wskazał Czarnek.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Minister Czarnek odznaczył kilkudziesięciu naukowców
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA