×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Miliony na szkolenia. Ukraińcy dostaną pierwszeństwo

  • Autor: PAP/JP
  • 27 maj 2022 13:57

Także uchodźcy wojenni z Ukrainy będą mogli podnieść swoje kwalifikacje zawodowe dzięki szkoleniom pracowników, na które zarząd województwa podlaskiego przekazał dodatkowe 8,7 mln zł Wojewódzkiemu Urzędowi Pracy (WUP) w Białymstoku - poinformował w piątek urząd marszałkowski.

Miliony na szkolenia. Ukraińcy dostaną pierwszeństwo
Pracownicy z Ukrainy będą mieli pierwszeństwo w uzyskaniu wsparcia (fot. Shutterstock)
REKLAMA

O taką kwotę - do 44,7 mln zł - zwiększy się dofinansowanie, jakie WUP dostanie z UE. Ze szkoleń mogą korzystać pracownicy firm w regionie, ale - jak zaznaczył urząd - pracownicy z Ukrainy będą mieli pierwszeństwo w uzyskaniu wsparcia.

"W pierwszej kolejności pomoc w poniesieniu kwalifikacji otrzymają obywatele Ukrainy, którzy znaleźli się w Polsce w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terenie ich kraju. Uchodźcom, którzy są zainteresowani podjęciem zatrudnienia u podlaskich przedsiębiorców, chcemy umożliwić naukę języka polskiego oraz korzystanie z innych szkoleń i kursów, które ułatwią im adaptację w nowym miejscu pracy" - podkreśla, cytowany w komunikacie urzędu marszałkowskiego, marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Wojewódzki Urząd Pracy realizuje projekt szkoleniowy od 2016 r. W ramach tego przedsięwzięcia przedsiębiorcy mogą dostać refundację kosztów szkoleń w wysokości od 50 do 80 proc. wartości danej usługi.

Urząd zapowiedział, że w czerwcu WUP ogłosi skierowany do firm kolejny nabór na dofinansowanie szkoleń. "Przed przystąpieniem do projektu przedsiębiorcy, zainteresowani dofinansowaniem, mogą skorzystać z konsultacji doradców zawodowych w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w WUP, którzy pomogą np. w doborze szkoleń. Porady świadczone są nieodpłatnie" - zaznaczył urząd marszałkowski.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Miliony na szkolenia. Ukraińcy dostaną pierwszeństwo
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA