×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Microsoft organizuje 100 szkoleń i warsztatów nt. pracy w chmurze

  • Karolina Markowska
    KM
  • Opublikowano: 22 paź 2019 10:10

Zgodnie z wynikami badań zrealizowanych przez Microsoft, dla 82 proc. polskich menedżerów rozwój cyfrowych kompetencji zespołu to najważniejsza inicjatywa w ramach cyfrowej transformacji ich biznesu. Wychodząc na przeciw potrzebom, Microsoft rozpoczyna inicjatywę #chmurogotowi, która kładzie szczególny nacisk na obszar rozwoju umiejętności w zakresie zastosowania chmury obliczeniowej. Dzięki temu polski rynek pracy zostanie wzbogacony o przynajmniej 1000 specjalistów Cloud.

Microsoft organizuje 100 szkoleń i warsztatów nt. pracy w chmurze
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Największą trudnością dla polskich przedsiębiorstw jest znalezienie i pozyskanie pracowników z odpowiednimi umiejętnościami w obszarze zastosowania chmury obliczeniowej, cyfrowego bezpieczeństwa, dostosowania wymagań biznesowych i IT oraz przetwarzania dużych zbiorów danych (Big Data). W samej Unii Europejskiej nie jest lepiej. Według szacunków Komisji Europejskiej do 2020 roku w całej Unii Europejskiej zabraknie ok. pół miliona specjalistów IT. 

- Umiejętności pracowników w zakresie chmury obliczeniowej są niezbędne do tego, by skutecznie przeprowadzić cyfrową transformację, która stanowi dzisiaj najwyższy priorytet i jednocześnie wyzwanie dla instytucji publicznych i firm niezależnie od sektora, w jakim działają. Dostrzegamy wyzwania, przed którymi stoją polskie organizacje, które wyraźnie podkreślają znaczenie cyfrowej kultury pracy i gotowości pracowników do cyfrowej zmiany - podkreśla Mark Loughran, dyrektor generalny w polskim oddziale Microsoft. 

W ramach inicjatywy #chmurogotowi pracownicy polskich firm i instytucji publicznych będą rozwijali umiejętności w zakresie tworzenia oprogramowania i zarządzania usługami w chmurze Azure, komunikacji i współpracy w chmurze M365 oraz integracji aplikacji w chmurze Dynamics 365.

- Planujemy zrealizować 100 szkoleń i warsztatów technicznych, z których skorzysta nawet 2 tysiące osób spośród naszych klientów i partnerów. Dodatkowo, około 400 specjalistów IT będzie mogło podnieść swoją wiedzę i umiejętności dzięki udziałowi w technicznych konferencjach pod nazwą TechSeries. Ponadto, firmy korzystające już z chmury Azure mogą liczyć na bezpłatne programy certyfikacyjne oraz vouchery egzaminacyjne dla swoich pracowników, których kompetencje chcą rozwijać. W ramach współpracy ze szkołami programowania planujemy również przeszkolić kolejne 150 osób. Szacujemy, że dzięki naszej inicjatywie, łącznie w ciągu roku polski rynek wzbogaci się o 1000 specjalistów Cloud” - podkreśla Krzysztof Łukaszewski, Azure Business Group Lead w polskim oddziale Microsoft.

Pierwsze warsztaty odbędą się 22 listopada.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Microsoft organizuje 100 szkoleń i warsztatów nt. pracy w chmurze
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA