PARTNERZY PORTALU

Mesko stworzy w Pionkach Branżowe Centrum Umiejętności

  • Autor: PAP/JP
  • 7 gru 2022 15:32

Branżowe Centrum Umiejętności ma powstać w Pionkach (Mazowieckie) – poinformowała w środę spółka Mesko, która wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Radomiu i Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, podpisała list intencyjny w tej sprawie.

Mesko stworzy w Pionkach Branżowe Centrum Umiejętności
Prezes Mesko Elżbieta Śreniawska (fot. PAP/Piotr Polak)
REKLAMA

"Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnych i trwałych mechanizmów współpracy na gruncie kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego, uczenia się przez całe życie oraz cyfrowej i zielonej transformacji. To jeden z pierwszych takich projektów w Polsce" - przekazało skarżyskie przedsiębiorstwo.

Czytaj też: Od 1 stycznia ważne zmiany w ZUS. Wchodzi nowy obowiązek dla wszystkich firm

Branżowe Centrum Umiejętności (BCU) ma powstać w obiektach istniejących już placówek w Pionkach: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespołu Szkół. W BCU miałyby kształcone kadry w takich dziedzinach jak: ślusarstwo, mechanika i obróbka skrawaniem. Ze stacjonarnych szkoleń zawodowych, kursów lub szkoleń branżowych skorzystałoby co najmniej 200 osób, w tym uczniowie, studenci, nauczyciele kształcenia zawodowego oraz inne osoby dorosłe.

Od września 2023 r. Mesko ma objąć swoim patronatem klasę pierwszą technik procesów chemicznych w I Technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach. Dzięki temu spółka zyska w przyszłości pracowników poszukiwanych na rynku pracy.

Czytaj też: Firmy szykują listy zwolnień. Już wiadomo, którzy pracownicy pójdą na pierwszy ogień

Partnerzy przedsięwzięcia zamierzają starać się o fundusze na stworzeniem centrum z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, w ramach którego ogłoszono konkurs na powstanie 120 Branżowych Centrów Umiejętności w całej Polsce. Kwota przeznaczona na dofinansowanie przedsięwzięć w konkursie wynosi ponad 1,4 mld zł, a wysokość wsparcia waha się od 9 do 16 mln zł na jeden projekt.

Spółka przypomniała, że w Pionkach powstaje Państwowa Wytwórnia Prochu. Dzięki tej inwestycji Mesko zyska nowe zdolności produkcyjne. "Od kilkudziesięciu lat nikt w Polsce nie budował od podstaw fabryki prochu. Jest to ogromne wyzwanie" - podkreśliło Mesko. Obecnie w Pionkach są przygotowywane hale produkcyjne oraz budowane nowe. Kupione wcześniej maszyny są już szykowane do przeniesienia do nowych budynków. Poza tym wybudowane zostały trzy kotłownie, które już pracują i dostarczają ciepło do hal produkcyjnych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mesko stworzy w Pionkach Branżowe Centrum Umiejętności

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA