Mentoring dla młodego biznesu

W sierpniu rusza rekrutacja do kolejnej edycji „Mentoringu biznesowego”. Projekt wrocławskiego oddziału międzynarodowej organizacji JCI ma pomagać początkującym przedsiębiorcom w dokonywaniu pierwszych wyborów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mentoring dla młodego biznesu

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

25 lip 2013 18:05


Założenie jest proste. W ramach inicjatywy, która wystartowała wiosną br., odbywają się cykliczne spotkania młodych przedsiębiorców z doświadczonymi biznesmenami, chcącymi dzielić się swoją praktyczną wiedzą. Kilkuosobowe grupy rozpatrują konkretne tematy, oparte na rzeczywistych przypadkach.

Dyskusje prowadzone są w zamkniętym gronie zaufanych osób, które wspólnie pracują nad zaproponowanymi przez mentora problemami.

Aktualnie młodzi przedsiębiorcy uczestniczą w 2 grupach pilotażowych - jedna prowadzona przez Wiesława Gaczyńskiego, prezesa Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Kobierzyckiej, druga przez Wojciecha Podemskiego, właściciela Systemax, firmy z branży szkoleniowej. Na drugą połowę sierpnia przewidziano rekrutację do nowej edycji, do której zostanie następnie dobrany właściwy mentor.

- Na początku kariery młodzi właściciele firm często samodzielnie stawiają czoła problemom, angażującym ich czas i energię, którą powinni poświęcać na rozwijanie biznesu - podkreśla Piotr Sobczak z JCI Wrocław, kierownik projektu - A dzięki nawet niewielkiemu wsparciu z zewnątrz, mogliby iść do przodu znacznie szybciej.

Jak? Choćby unikając typowych błędów i pomijając niechciane etapy zbierania doświadczeń w prowadzeniu firmy. Organizatorzy planują bowiem prezentować nie tylko historie sukcesów, lecz także nieudane przedsięwzięcia. Tym samym dają skuteczne narzędzie prewencyjne dla startupów.

Do nowych edycji może zgłaszać się każdy młody przedsiębiorca, szukający wsparcia. Cykliczne spotkania z mentorami odbywają się w małych grupach przez około pół roku. Szczegółowe informacje o Junior Chamber International oraz udziale w samym projekcie dostępne są na stronie www.jciwroclaw.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.