PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Podpisano porozumienie między MEN a przewoźnikami ws. kształcenia kierowców

  • Autor: PAP/JS
  • 11 lip 2018 18:34

Ministerstwo Edukacji Narodowej podpisało z przewoźnikami drogowymi porozumienie o współpracy na rzecz kształcenia kierowców w szkołach branżowych. Współpraca ma dotyczyć m.in. praktycznej nauki zawodu i doskonalenia podstawy programowej.

Podpisano porozumienie między MEN a przewoźnikami ws. kształcenia kierowców
W imieniu MEN porozumienie podpisała wiceminister Marzena Machałek, w imieniu przewoźników drogowych - prezesi i przewodniczący Forum Transportu Drogowego. (fot. MEN/twitter)
REKLAMA
  • Jak czytamy w dokumencie, współpraca między resortem edukacji a przewoźnikami ma dotyczyć "podnoszenia jakości i efektywności szkolnictwa branżowego i technicznego" oraz dostosowywania go do potrzeb rynku pracy.
  • Jak czytamy w porozumieniu, organizacje przewoźników zobowiązują się m.in. do zachęcania pracodawców do udziału w "dniach otwartych" organizowanych przez szkoły i kuratoria oświaty oraz w akcjach promujących zawody związane z transportem drogowym.
  • Natomiast MEN zobowiązuje się do informowania organizacji przewoźników o planowanych pracach nad podstawami programowymi kształcenia w zawodach i do zapraszania do współpracy przy ich tworzeniu, merytorycznego wsparcia działań organizacji przy realizacji praktycznej nauki zawodu.

Porozumienie resortu edukacji z organizacjami przewoźników tworzącymi Forum Transportu Drogowego podpisano w siedzibie Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Warszawie.

W imieniu MEN porozumienie podpisała wiceminister Marzena Machałek, w imieniu przewoźników drogowych - prezesi i przewodniczący Forum Transportu Drogowego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Nasza branża przeżywa ogromny kryzys w związku z utrzymywaniem się na rynkach. A bez dopływu kadr do pracy, czyli nowych kierowców, praktycznie rzecz biorąc, skazani jesteśmy już nie na brak rozwoju, a na kurczenie się w skali całego rynku całej Europy" - powiedział prezes zarządu Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych Jan Buczek. "Sygnatariusze naszego Forum (...) są w gotowości, aby dziś włączyć się w proces kształcenia młodej kadry dla transportu, aby móc uzyskać jak najlepsze w tym zakresie efekty" - dodał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Podpisano porozumienie między MEN a przewoźnikami ws. kształcenia kierowców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Olek 2018-10-29 09:21:14

    Ja zdecydowałem się na założenie własnej firmy. A zacząłem od licencji : abc-szkolenia.com/audyt-doradztwo-adr-i-tsl/zakladanie-firmy-transportowej/

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA