PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

MEN i IPN wręczyli certyfikaty nauczycielom

  • Autor: PAP/AT
  • 17 paź 2019 16:18

W czwartek (17 października) w Białymstoku 29 nauczycieli otrzymało certyfikaty uczestnictwa w warsztatach historycznych organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Instytut Pamięci Narodowej.

MEN i IPN wręczyli certyfikaty nauczycielom
29 nauczycieli otrzymało certyfikaty uczestnictwa w warsztatach historycznych (fot. twitter.com/MEN_GOV_PL)
REKLAMA
  • 29 nauczycieli otrzymało certyfikaty uczestnictwa w warsztatach historycznych organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Instytut Pamięci Narodowej. Wręczyli je minister edukacji Dariusz Piontkowski i prezes IPN dr Jarosław Szarek.
  • Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski powiedział do nauczycieli, że cieszy się, że chcą nadal poszerzać swoją wiedzę, samodoskonalą się, poznają nowe odkrycia, wiedzę i fakty o tym, co się kiedyś wydarzyło.
  • Prezes IPN dr Jarosław Szarek podziękował nauczycielom za zaangażowanie i poświęcenie. Mówił również, że jednym z celów Instytutu i współpracy jest wypracowanie najlepszych metod dotarcia z wiedzą historyczną do współczesnej polskiej młodzieży zarówno w kraju, jak i za granicą.

To kolejny z cyklu takich warsztatów dla nauczycieli zainicjowanych trzy lata temu - poinformował prezes IPN dr Jarosław Szarek. Ostatnie dotyczyły walki o granice Polski do odzyskania niepodległości przez Polskę. Tematyka wcześniejszych dotyczyła np. Polski między dwoma totalitaryzmami. W przyszłym roku szkolnym zaplanowano kolejne szkolenia poświęcone źródłom i korzeniom totalitaryzmów - poinformował Szarek. Niektóre odbywają się w cyklu rocznym, inne w dwuletnim.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski powiedział do nauczycieli, że cieszy się, że chcą nadal poszerzać swoją wiedzę, samodoskonalą się, poznają nowe odkrycia, wiedzę i fakty o tym, co się kiedyś wydarzyło. Mówił, że także IPN pomaga w dostarczaniu tej wiedzy choćby na takich warsztatach. Deklarował, że MEN chce dalej współpracować z IPN.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Piontkowski ocenił, że aby zainteresować współczesną młodzież historią, "trzeba mocno się starać", bo zwykły wykład na lekcji już nie wystarczy. "My wszyscy wiemy, że historia to nie tylko daty, ale także zainspirowanie tym, czym była historia, dlaczego pewne wydarzenia miały miejsce" - powiedział Piontkowski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: MEN i IPN wręczyli certyfikaty nauczycielom

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA