MEN dołoży do zakupów podręczników rodzinom o najniższych dochodach

Rodziny o najniższych dochodach mogą liczyć na dopłaty do zakupu podręczników w ramach rządowego programu "Wyprawka szkolna". Kwota zaplanowana w programie na 2014 rok to 156 mln zł - podało Ministerstwo Edukacji Narodowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

MEN dołoży do zakupów podręczników rodzinom o najniższych dochodach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 sie 2014 12:53


Według badania CBOS w ubiegłym roku rodzice przeznaczyli na zakup podręczników średnio 382 zł. W tym roku podręcznik dla uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej, przygotowany przez MEN "Nasz elementarz", będzie bezpłatny. Dodatkowo na wszystkie ćwiczenia i podręcznik lub materiał edukacyjny do nauki obowiązkowego języka obcego szkoła otrzyma dotacje w wysokości 75 zł na pierwszoklasistę.

W następnych latach darmowe podręczniki i system dotacji obejmą kolejne klasy, jednak w tym roku książki dla starszych uczniów trzeba będzie kupić. Rodziny o najniższych dochodach mogą liczyć na dopłaty w ramach rządowego programu „Wyprawka szkolna”. Kwota zaplanowana w programie na 2014 rok to 156 mln zł. Z programu mogą skorzystać rodziny o dochodach nieprzekraczających 539 zł netto na jedną osobę oraz dzieci z niektórymi rodzajami niepełnosprawności. Zwrot poniesionych wydatków wynosi od 175 do 770 zł na jedno dziecko - poinformowało MEN w przesłanym PAP komunikacie.

Aby starać się o dofinansowanie w ramach „Wyprawki szkolnej" należy zachować rachunek lub paragon za zakupione podręczniki. Termin składania wniosków ustala odpowiednio wójt, burmistrz lub prezydent miasta, właściwy ze względu na siedzibę szkoły. Wszyscy rodzice, którzy złożą wnioski o dofinansowanie otrzymają pieniądze do 17 listopada 2014 r. Wnioski o przyznanie pomocy dostępne są na stronach internetowych samorządów gminnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.