Medycyna: Staże podyplomowe zostaną zlikwidowane

Naczelna Rada Lekarska postulowała przywrócenie stażu podyplomowego. Minister zdrowia odpowiedział, że jego likwidacja przeciwdziała starzeniu się kadry medycznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Medycyna: Staże podyplomowe zostaną zlikwidowane

PODZIEL SIĘ


Autor: Infodent24

www.infodent24.pl

4 wrz 2015 11:23


Naczelna Rada Lekarska przedstawiała argumenty za przywróceniem stażu podyplomowego. W odpowiedzi lekarze i lekarze dentyści dowiedzieli się, że minister zdrowia podjął ostatnio szereg działań mających na celu przeciwdziałanie procesowi starzenia się kadry medycznej w Polsce.

Do osiągnięcia tego celu w znacznym stopniu przyczyni się m.in. likwidacja stażu podyplomowego oraz włączenie praktycznego nauczania w zawodzie lekarza i lekarza dentysty do kształcenia przeddyplomowego, a także zmiana systemu odbywania szkolenia specjalizacyjnego przez lekarzy i lekarzy dentystów.

Ostatnie staże

Lekarze i lekarze dentyści dowiedzieli się także, że staż podyplomowy zostanie po raz ostatni zorganizowany dla zawodu lekarza 1 października 2017 r., a dla zawodu lekarza dentysty — 1 października 2016 r.

Lekarze i lekarze dentyści dowiedzieli się również, że nacisk na praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu lekarza i lekarza dentysty położony zostanie już na etapie studiów, w szczególności poprzez wprowadzenie do kształcenia przeddyplomowego praktycznego nauczania w dziedzinach klinicznych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

trzy 2015-12-31 18:04:50

staż w każdym zawodzie to najlepsze co się może trafić. dobrze,że mi się udało dostać do impela. mają tu wszystko świetnie zorganizowane, firma działa rewelacyjnie, ale się nie ma co dziwić, bo to duża i porządna firma. sporo mnie uczą, więc chciałabym tu zostać.