×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

MC: Ponad 70 tys. uczniów pierwszych klas skorzysta od września z lekcji programowania

  • Autor: PAP/JS
  • 23 cze 2017 15:09

Od 1 września tego roku z zajęć programowania skorzysta ponad 70 tys. dzieci z ponad 1300 szkół podstawowych - zapowiedziało ministerstwo cyfryzacji. Mam nadzieję, że część z uczniów złapie bakcyla i w przyszłości zostanie programistami - mówiła w piątek szefowa MC Anna Streżyńska.

MC: Ponad 70 tys. uczniów pierwszych klas skorzysta od września z lekcji programowania
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Szefowa resortu Anna Streżyńska podkreśliła, że na lekcje kodowania udało się pozyskać środki z UE - ok. 47 mln zł. Minister przekonywała, że dzięki możliwości nauki kodowania polskie dzieci będą miały taki sam start w życiu jak ich rówieśnicy w innych krajach Europy. Podkreśliła, że programowania będą się uczyć dzieci z mniejszych miast oraz obszarów miejsko-wiejskich. "Dostępność do takich lekcji jest tam bądź żadna, albo bardzo niewielka" - stwierdziła szefowa MC.

Minister wyraziła nadzieję, że niektórzy młodzi ludzie "złapią bakcyla" i zostaną programistami. Dodała, że kodowanie "uczy strukturalnego myślenia" oraz "wiązania logicznych ciągów myślowych". "Kodowanie stwarza podwaliny dla naszej młodzieży i dzieci, aby ich świat był inny od naszego. (...) Żeby miały większe szanse, żeby mogły konkurować na rynku pracy, żeby miały w zwyczajnie frajdę, bo cyfryzacja to frajda" - mówiła.

Streżyńska zapowiedziała, że będzie kolejny nabór wniosków na prowadzenie szkoleń dla nauczycieli. "Jest takie duże zainteresowanie tym projektem, że będzie jeszcze jeden nabór na 28 obszarów" - mówiła. "Zrobimy jeszcze jeden krok upowszechniający dostęp do nauki kodowania dla dzieciaków i budujący kompetencje po stronie nauczycieli" - dodała.

"Budujemy kompetencje u nauczycieli i innych osób dorosłych, które będą prowadzić zajęcia z kodowania, jako zajęcia pozalekcyjne" - mówiła minister.

Wanda Buk z ministerstwa cyfryzacji dodała, że w projekcie udział weźmie 1307 szkół z całego kraju. "Liczby są imponujące. Mamy tutaj prawie 6 tys. nauczycieli, ponad 70 tys. dzieci, które wezmą udział w zajęciach, które rozpoczną się od przyszłego roku szkolnego" - mówiła.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: MC: Ponad 70 tys. uczniów pierwszych klas skorzysta od września z lekcji programowania

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA