PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku i Akademia Pedagogiki Specjalnej będą współpracować

  • Autor: PAP/AT
  • 21 lis 2019 14:32

W czwartek (21 listopada) Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku i Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie zawarły umowę o współpracy, obejmującej m.in. wspólne przedsięwzięcia edukacyjne, naukowe i badawczo-rozwojowe oraz uzyskiwanie awansów naukowych.

Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku i Akademia Pedagogiki Specjalnej będą współpracować
Adobe Stock
REKLAMA
  • Umowę obejmuje m.in. wspólne przedsięwzięcia edukacyjne, naukowe i badawczo-rozwojowe oraz uzyskiwanie awansów naukowych.
  • Rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku prof. Maciej Słodki zapowiedział, że współpraca z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej będzie wiązała się nie tylko z realizacją wspólnych projektów edukacyjnych, ale również przedsięwzięć naukowych i badawczo-rozwojowych, kształcenia kadr i podnoszenia kompetencji doktorantów oraz pracowników badawczo-dydaktycznych i dydaktycznych.
  • Z kolei rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej prof. Stefan Kwiatkowski zaznaczył, że zawarte porozumienie o współpracy "to umowa nie tylko między instytucjami, ale de facto umowa między koleżankami i kolegami z obu uczelni, którzy na co dzień będą realizowali wspólne przedsięwzięcia".

Podpisanie umowy odbyło się przy okazji konferencji naukowej z cyklu "Nauczyciel wobec współczesnych wyzwań", którą w Płocku zorganizowały obie uczelnie, inicjując w ten sposób wspólne projekty.

Jak podkreślił rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku prof. Maciej Słodki, warszawska Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej "jest jedną z wiodących w Polsce uczelni, kształcących na kierunkach pedagogicznych, posiadających uprawnienia do nadawania stopni doktorskich, a także stopnia doktora habilitowanego w naukach pedagogicznych".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Dla nas jest to nie tylko olbrzymi zaszczyt, ale również szansa i nadzieja na wsparcie naszego wydziału nauk humanistycznych i społecznych, a w szczególności kierunków kształcenia na kierunkach pedagogicznych, pedagogiki wczesnoszkolnej i pedagogiki specjalnej" - powiedział prof. Słodki. Zaznaczył, iż oba te kierunki od tego roku funkcjonują na Mazowieckiej Uczelni Publicznej jako kierunki jednolite, magisterskie.

Prof. Słodki zapowiedział, że współpraca z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej będzie wiązała się nie tylko z realizacją wspólnych projektów edukacyjnych, ale również przedsięwzięć naukowych i badawczo-rozwojowych, kształcenia kadr i podnoszenia kompetencji doktorantów oraz pracowników badawczo-dydaktycznych i dydaktycznych. "Myślę, że pracownikom Mazowieckiej Uczelni Publicznej ta współpraca pomoże w uzyskiwaniu zarówno stopnia doktora, jak i doktora habilitowanego" - dodał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku i Akademia Pedagogiki Specjalnej będą współpracować

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA