×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Mazowiecka Uczelnia Publiczna planuje otwarcie wydziału lekarskiego

  • Autor: PAP/AT
  • 8 lut 2022 22:51

Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku planuje otwarcie wydziału lekarskiego. Wniosek o uruchomienie tego kierunku kształcenia trafi wkrótce do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Pierwszy nabór studentów wydziału lekarskiego odbyłby się na jesieni 2023 r. W planach jest też budowa Collegium Medicum.

Mazowiecka Uczelnia Publiczna planuje otwarcie wydziału lekarskiego
Przygotowywany jest wniosek, dotyczący otwarcia wydziału lekarskiego na Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku (fot. shutterstock)
REKLAMA
  • Przygotowywany jest wniosek, dotyczący otwarcia wydziału lekarskiego na Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku.
  • Na przełomie lutego i marca ma on zostać złożony do Ministerstwa Edukacji i Nauki, przy czym związana z tym procedura akredytacyjna może potrwać kilka miesięcy.
  • Będziemy wnioskować, aby pierwszy nabór studentów na kierunek lekarski odbył się na jesieni 2023 r. Przewidujemy, że na samym początku nowy wydział mógłby kształcić ok. 50 studentów na roku - zapowiedział rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej.

"Pomysł kształcenia w Płocku lekarzy powstał już dosyć dawno. Natomiast pandemia koronawirusa pokazała, jak duże są braki kadrowe w tym zakresie. To było też zapewne przyczyną wprowadzenia poprawki do ustawy o szkolnictwie wyższym, która umożliwia właśnie takim uczelniom, jak nasza, złożenie wniosku o uruchomienie kierunku lekarskiego. Chcemy skorzystać z tej możliwości, widząc potrzebę kształcenia nowych kadr lekarskich" - powiedział rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej prof. dr hab. n. med. Maciej Słodki.

Wyjaśnił, że obecnie przygotowywany jest tam wniosek, dotyczący otwarcia wydziału lekarskiego, który na przełomie lutego i marca ma zostać złożony do Ministerstwa Edukacji i Nauki, przy czym związana z tym procedura akredytacyjna może potrwać kilka miesięcy. "Będziemy wnioskować, aby pierwszy nabór studentów na kierunek lekarski odbył się na jesieni 2023 r. Przewidujemy, że na samym początku nowy wydział mógłby kształcić ok. 50 studentów na roku" - zapowiedział rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej.

Prof. Słodki zwrócił uwagę, iż uczelnia ta już teraz posiada "bardzo duże zaplecze dydaktyczne, medyczne i około medyczne", kształcąc studentów na uruchamianych w ciągu ostatnich kilkunastu lat kierunkach - pielęgniarstwo, położnictwo oraz kosmetologia.

"Dysponujemy dwoma nowoczesnymi Centrami Symulacji Medycznych dla przyszłych pielęgniarek i położnych, mamy liczne pracownie, w tym wyposażone w fantomy medyczne. Oczywiście w momencie uzyskania zgody na otwarcie kierunku lekarskiego, będziemy musieli się doposażyć i już teraz przygotowujemy się do tego" - dodał rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mazowiecka Uczelnia Publiczna planuje otwarcie wydziału lekarskiego
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA