Matura poprawkowa, korepetycje: W Łodzi będzie można uczyć się za darmo

• Uczniowie łódzkich szkół, którzy w sierpniu przystąpią do poprawkowego egzaminu maturalnego mogą skorzystać z korepetycji przygotowanych przez magistrat.
• Bezpłatne zajęcia z matematyki i języka polskiego rozpoczną się 1 sierpnia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Matura poprawkowa, korepetycje: W Łodzi będzie można uczyć się za darmo

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

27 lip 2016 8:09


Młodzież przygotowującą się do egzaminów poprawkowych o możliwości udziału w miejskich korepetycjach w liście rozesłanym we wtorek (26 lipca) mailem poinformował wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

"Nie pozwól, by majowe niepowodzenie stanęło na drodze do Twoich marzeń. Weź głęboki oddech, kalendarz do ręki i pomyśl, jak najefektywniej wykorzystać najbliższe dni. Może skorzystasz z przygotowanego przez nas programu miejskich korepetycji?" - zachęcał.

Czytaj też: Matura 2016, wyniki: Ponad 79 proc. maturzystów zdało egzaminy. Poprawa w sierpniu

Zajęcia pomagające opanować wymaganą wiedzę rozpoczną się w najbliższy poniedziałek (1 sierpnia) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 przy ul. Żeromskiego i potrwają trzy tygodnie.

Korepetycje dla wszystkich

Uczniowie zostaną podzieleni na grupy, w których przez dwie lub trzy godziny dziennie będą realizowali program dostosowany do ich wymagań. Prowadzący korepetycje nauczyciele - będzie ich siedmiu - mają korzystać z próbnych arkuszy i jak zapewnił wiceprezydent "dołożyć wszelkich starań, by jak najlepiej wyjaśnić zagadnienia sprawiające uczniom największą trudność".

Egzamin poprawkowy pisemny zaplanowany jest na 23 sierpnia, zaś ustne na 24-26 sierpnia.

Chętni na korepetycje mogą wziąć udział w dowolnej liczbie zajęć, na które nie obowiązują zapisy.

Magistrat dodatkowe lekcje dla przystępujących do poprawkowej matury przygotował po raz drugi. Według danych łódzkiego Wydziału Edukacji prawie 60 proc. uczniów, którzy skorzystali z nich w ubiegłym roku, zdało egzamin dojrzałości w drugim terminie.

Matura 2016

W Łodzi do egzaminów maturalnych w tym roku przystąpiło ok. 6176 maturzystów szkół ponadgimnazjalnych. Nie zdało 661 osób; najwięcej z matematyki - 535 uczniów, natomiast z języka polskiego - 31, a z języka obcego - 95. W sierpniu do egzaminu poprawkowego może przystąpić ok. 562 uczniów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.