×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Matura poprawkowa: Egzaminy odbędą się od 22 do 25 sierpnia

  • Justyna Koc
    jk
  • 21 sie 2017 13:50

22 sierpnia rusza poprawkowa sesja maturalna. Najwięcej zdających zadeklarowało chęć przystąpienia do pisemnego egzaminu maturalnego z matematyki.

Matura poprawkowa: Egzaminy odbędą się od 22 do 25 sierpnia
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

We wtorek (22 sierpnia) przeprowadzone zostaną poprawkowe egzaminy pisemne. Poprawkowe egzaminy ustne odbędą się od 23 do 25 sierpnia.

Wśród zdających poprawki, podobnie jak w latach ubiegłych, obok tegorocznych maturzystów, będą także osoby, które oblały egzamin w ciągu ostatnich pięciu lat. Do poprawki w sierpniu ma prawo abiturient, który przystąpił do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdał tylko jednego z nich, w części pisemnej lub w części ustnej.

Najwięcej zdających zadeklarowało chęć przystąpienia do pisemnego egzaminu maturalnego z matematyki. Takich osób jest ponad 50,8 tys., z czego 39,5 tys. to abiturienci, którzy zdawali maturę w nowej formule, a 11,5 tys. w starej formule. Nikt nie zdaje ustnej matematyki.

Do poprawkowego egzaminu pisemnego z języka polskiego ma przystąpić ponad 1,9 tys. abiturientów; w tym 1834 zdawać będzie zgodnie z nową formułą, a 88 - w starej. Oprócz tego do poprawkowych egzaminów ustnych z j. polskiego przystąpi ponad 1 tys. osób.

Wśród egzaminów pisemnych z języków obcych najwięcej poprawek będzie zdawanych z języka angielskiego. Chęć poprawy niezdanego egzaminu zadeklarowało z tego przedmiotu ponad 5,5 tys. abiturientów (5205 tys. w nowej formule, a 313 w starej). Do ustnej poprawki zgłosiło się 1548 osób.

Wyniki egzaminu maturalnego w 2017 r., uwzględniające wyniki w sesji poprawkowej, zostaną ogłoszone 12 września br.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Matura poprawkowa: Egzaminy odbędą się od 22 do 25 sierpnia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA