PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Matura 2017: Maturzyści piszą egzamin z języka francuskiego

Dziś (19 maja) maturzyści przystępują do egzaminu z języka francuskiego na poziomie podstawowym.

  • Autor: PAP/AT
  • 19 maj 2017 8:03
Matura 2017: Maturzyści piszą egzamin z języka francuskiego
Wyniki matur zostaną ogłoszone 30 czerwca (fot.pixabay.com)
REKLAMA

• Maturzyści przystępują do pisemnego egzaminu z języka francuskiego na poziomie podstawowym.

• Język francuski należy do języków obcych rzadziej wybieranych na maturze.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze.

Język francuski - podobnie jak języki hiszpański i włoski - należy do języków obcych rzadziej wybieranych na maturze; co roku przystępuje do nich mniej niż po jednym procencie abiturientów.

Chęć zdawania na maturze języka francuskiego na poziomie podstawowym zadeklarowało 779 tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

W piątek po południu zostanie przeprowadzony pisemny egzamin z francuskiego na poziomie rozszerzonym, czyli nieobowiązkowym; rozpocznie się o godz. 14.00. Chęć zdawania egzaminu na tym poziomie zadeklarowało 819 tegorocznych absolwentów.

Tegoroczni absolwenci liceów i techników nie są jedynymi, którzy w piątek będą pisać egzamin z francuskiego. Razem z nimi piszą go też abiturienci z wcześniejszych roczników: 40 z nich zadeklarowało chęć zdawania tego języka na poziomie podstawowym, a 133 - na poziomie rozszerzonym.

Czytaj też: Matura IB : Co ułatwia egzamin dojrzałości zdawany po angielsku?

Od lat na pierwszym miejscu w wyborach maturzystów jest język angielski, na kolejnych miejscach zaś są niemiecki i rosyjski; egzaminy z tych języków zostały już przeprowadzone w tej sesji maturalnej. Egzaminy z hiszpańskiego i z włoskiego zostaną przeprowadzone w poniedziałek i we wtorek.

Nie są to wszystkie pisemne egzaminy z języków obcych nowożytnych, które zostaną jeszcze przeprowadzone podczas matur. Abiturienci ze szkół dla mniejszości narodowych mają jeszcze obowiązkowy egzamin z języka narodowego; chodzi o języki białoruski, ukraiński i litewski. Egzaminy z języków mniejszości przeprowadzone zostaną 24 maja. W tym samym dniu będą też egzaminy z języków kaszubskiego i łemkowskiego.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Matura 2017: Maturzyści piszą egzamin z języka francuskiego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA