×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Małopolskie Bony Rozwojowe: jakie dofinansowanie, kiedy nabór wniosków?

  • PTWP - PulsHR
    KDS
  • 24 lip 2017 15:27

Ponad 13,5 tys. pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Małopolski będzie mogło podnieść swoje kwalifikacje korzystając z dofinansowanych szkoleń. Wszystko za sprawą Małopolskich Bonów Rozwojowych. W poniedziałek (24 lipca) w Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę o ich powołaniu.

Małopolskie Bony Rozwojowe: jakie dofinansowanie, kiedy nabór wniosków?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Łączna pula wsparcia, jakie trafi do przedsiębiorców i ich pracowników wyniesie aż 70 mln zł. Pieniądze pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. 

• Umowę w tej sprawie z rąk wicemarszałka Małopolski Stanisława Sorysa i Jacka Pająka, dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, odebrał w poniedziałek (24 lipca) Jan Pamuła, prezes zarządu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

• Przyjmowanie wniosków ruszy już od września 2017. Docelowo do 2020 roku ze wsparcia ma skorzystać 13,5 tys. osób. 

- W maju stopa bezrobocia wyniosła w Małopolsce zaledwie 6,0 proc. - to kolejny rekordowy wynik. Zdajemy sobie jednak sprawę, że współczesny rynek pracy zmienia się w sposób bardzo dynamiczny, więc trzeba na niego patrzeć przyszłościowo – w perspektywie kilku lat do przodu – podkreśla wicemarszałek Stanisław Sorys. Dlatego wskazuje, że już dziś należy analizować, które branże będą dalej się rozwijać, a które będą przeżywać regres – i odpowiednio kierować wsparcie.-  Największym wyzwaniem, z jakim będziemy musieli się zmierzyć, jest problem przebranżawiania się pracowników, a także ciągłego podnoszenie kwalifikacji – to właśnie z myślą o nich powstały projekt Małopolskie Bony Rozwojowe - precyzował. 

W ramach wsparcia firmy będą miały szansę uzyskać dofinansowanie o wartości od ok. 5 tys. do prawie 100 tys. złotych – jego wysokość będzie zależała od wielkości przedsiębiorstwa i liczby pracowników. Jeden bon rozwojowy będzie miał wartość 45 zł – to według przeprowadzonych badań średnia cena 1 godziny szkoleniowej. Każdy z przedsiębiorców będzie mógł otrzymać minimum 160 bonów rozwojowych. Będą ważne przez rok od podpisania umowy z MARR, który jest realizatorem projektu. Zgodnie z założeniem, poziom dofinansowania pojedynczej usługi (np. szkolenia czy doradztwa) nie powinien przekroczyć 50 proc. jej kosztów, co oznacza, że jeden bon rozwojowy o wartości 45 zł rozliczany będzie w 50 proc. ze środków dotacji, a w 50 proc. ze środków własnych przedsiębiorcy. W przypadku, gdy z usługi skorzystają pracownicy powyżej 50. roku życia, pracownicy o niskich kwalifikacjach czy szybko rozwijające się przedsiębiorstwa, poziom dofinansowania wzrośnie do 80 proc.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Małopolskie Bony Rozwojowe: jakie dofinansowanie, kiedy nabór wniosków?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Kamila 2017-08-08 15:18:04

    Przyjmowanie wniosków ruszy już od września 2017. Docelowo do 2020 roku ze wsparcia ma skorzystać 13,5 tys. osób. ...ciekawe, sprawdź czy Ty również możesz Zdobyć Dotację na: promocja.dotacjeunii.pl

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA