Madryt protestuje przeciwko bezrobociu

Pod hasłem protestu przeciwko bezrobociu w centrum Madrytu trwały do czwartku wieczór demonstracje kilku anarchizujących ruchów młodzieżowych. Doszło do starć z policją wokół budynku Izby Niższej Kongresu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Madryt protestuje przeciwko bezrobociu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

26 kwi 2013 11:53


"Ruch oburzonych" odmówił poparcia tej demonstracji.

Z okrzykami "Teraz wy pójdziecie na bezrobocie!" i "Oblegamy Kongres!" demonstranci, w sumie około tysiąca osób, głównie młodzież i grupy emerytów, a także kilkudziesięciu kibiców jednego z klubów sportowych, otoczyli późnym popołudniem niemal pusty tego dnia budynek parlamentu, chroniony przez 1 400 policjantów.

Wieczorem, pod koniec demonstracji, jak podaje AFP, kilkudziesięciu jej uczestników zaatakowało policję petardami, butelkami i ogniami sztucznymi, na co siły porządkowe odpowiedziały kontratakiem z użyciem pałek policyjnych.

Rozproszeni na niewielkie grupki uczestnicy demonstracji jeszcze jakiś czas obrzucali policję kamieniami; ruch w śródmieściu Madrytu był częściowo zdezorganizowany.

Wcześniej, w czwartek w południe, doszło do przepychanek między studentami protestującymi przeciwko podwyżkom czesnego a policją na terenie jednego z kampusów uniwersyteckich w Madrycie i do demonstracji studenckiej pod gmachem Ministerstwa Oświaty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.