PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

LW Bogdanka przyznała stypendia dla uczniów

Lubelski Węgiel Bogdanka przyznał 40 stypendiów naukowych dla uczniów wyróżniających się dobrymi wynikami w nauce przedmiotów technicznych ze szkół średnich o profilu techniczno-górniczym z okolic Bogdanki. - Poprzez bliską współpracę ze szkołami średnimi w naszym regionie a także z najważniejszymi ośrodkami naukowymi w naszej branży chcemy pozyskiwać młodych, utalentowanych pracowników by utrzymać wysoki poziom kadr w spółce - zaznacza Artur Wasil, prezes LW Bogdanka.

LW Bogdanka przyznała stypendia dla uczniów
fot. mat. pras.
REKLAMA
  • Stypendia zostały przyznane 40 uczniom z 3 szkół: Zespołu Szkół Górniczych w  Łęcznej (28 uczniów), Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim (11 uczniów) oraz Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie (1 uczeń).
  • W ramach współpracy ze szkołami partnerskimi LW Bogdanka od 2017 roku wypłaciła już łącznie 114 stypendiów naukowych.

- Bogdanka od wielu lat jest najnowocześniejszą kopalnią węgla kamiennego w Polsce - zaznacza Artur Wasil, prezes zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka.

I wskazuje, że tę pozycję firma zawdzięcza m.in. wysokiej kulturze technicznej swoich pracowników, dzięki którym z sukcesem wdraża i stosuje najnowocześniejsze rozwiązania dostępne w światowym górnictwie.

- Poprzez bliską współpracę ze szkołami średnimi w naszym regionie a także z najważniejszymi ośrodkami naukowymi w naszej branży chcemy pozyskiwać młodych, utalentowanych pracowników by utrzymać wysoki poziom kadr w spółce - podkreśla Artur Wasil. - Dbamy także o rozwój zawodowy osób już zatrudnionym w Bogdance, utrzymując płynność przekazywania wiedzy kolejnym pokoleniom lubelskich górników - dodaje Artur Wasil.

W 2017 roku Bogdanka nawiązała współpracę ze szkołami w Łęcznej i Ostrowie Lubelskim w zakresie projektu stypendialnego mającego na celu nagradzanie uczniów szkół o profilu górniczym za wyniki w nauce w obrębie przedmiotów technicznych.

Stypendium w wysokości 1 tys. zł na semestr wypłacane jest po ukończeniu każdego semestru szkolnego. W czerwcu 2019 roku do projektu dołączył Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych im. Ks. Stanisława Staszica w Chełmie.

Współpraca ze szkołami średnimi jest elementem „Strategii rozwoju kadr”, której celem jest pozyskiwanie do pracy w Bogdance najlepszych absolwentów wyżej wymienionych szkół. 

W ramach działającego również od 2017 roku projektu „Przepustka do pracy w Lubelskim Węglu Bogdanka SA - Potrzebujemy najlepszych” zatrudnienie znalazło już 52 absolwentów szkół partnerskich. Strategia rozwoju kadr obejmuje także współpracę z najważniejszymi w branży górniczej ośrodkami naukowymi w Polsce, w tym Akademią Górniczą-Hutniczą w Krakowie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: LW Bogdanka przyznała stypendia dla uczniów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA