PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Lubelskie uczelnie utworzą wspólny akademicki budżet partycypacyjny

  • Autor: PAP/JP
  • 7 lip 2022 11:10

Akademicki budżet partycypacyjny jest jedną z nowych inicjatyw Związku Uczelni Lubelskich, w którego skład wchodzą cztery uniwersytety z Lublina. Od nowego roku akademickiego studenci i pracownicy będą mogli zgłaszać swoje pomysły. Budżet na początek wynosi 100 tys. zł.

Lubelskie uczelnie utworzą wspólny akademicki budżet partycypacyjny
Rektorat UMCS (fot. Martakostrzewa/Wikipedia/CC BY-SA 4.0)
REKLAMA

W skład Związku Uczelni Lubelskich wchodzą cztery uczelnie z Lublina: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Przyrodniczy. Wśród jego nowych inicjatyw znalazł się m.in. akademicki budżet partycypacyjny, który ruszy od nowego roku akademickiego. Do dyspozycji będzie na początek 100 tys. zł. Swoje pomysły i projekty będą mogli zgłaszać studenci i pracownicy uczelni. Następnie inicjatywy zostaną poddane analizie, a potem głosowaniu na każdej z uczelni. Wybrane projekty realizowane będą w 2023 r.

Kolejną nowością jest wspólna wirtualna karta biblioteczna. Dzięki niej będzie można nieodpłatnie korzystać z zasobów bibliotek głównych tych czterech uczelni. Władze zaproponowały również budowanie interdyscyplinarnych zespołów badawczych prowadzących razem prace laboratoryjne, a także konkurs "Staż za miedzą", przeznaczony dla naukowców, którzy planują odbyć staż w jednej z uczelni wchodzących w skład Związku, aby rozpocząć lub kontynuować badania naukowe lub prace badawczo-rozwojowe.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk podkreślił, że akademickość to strategiczny filar Lublina i znak rozpoznawczy.

"Obecność szkół wyższych w mieście znacząco wpływa na rozwój we wszystkich obszarach. Od ponad dekady stymulujemy trójstronną współpracę pomiędzy miastem, uczelniami i biznesem, a jej kontynuację zakłada Strategia Lublina na kolejne lata" - zaznaczył Żuk.

Rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski zwrócił uwagę na aktywne funkcjonowanie Związku Uczelni Lubelskich.

"Kolejne inicjatywy ZUL, przy wsparciu miasta Lublin, pokazują bardzo dobrą współpracę uczelni zrzeszonych w Związku w zakresie m.in. sfery badawczej, naukowo-dydaktycznej i organizacyjnej. Aktywności te z pewnością wzmocnią nie tylko potencjał naszych uniwersytetów i miasta, ale również staną się przykładem dobrych praktyk dla innych uczelni" - dodał rektor.

Cztery uczelnie, które wchodzą w skład Związku Uczelni Lubelskich, liczą łącznie ponad 33 tys. studentów uczących się na 167 kierunkach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lubelskie uczelnie utworzą wspólny akademicki budżet partycypacyjny

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA