Łódź, szkoła zawodowa: Powstanie zawodówka dla "trudnej" młodzieży

• Młodzież zagrożona niedostosowaniem społecznym we wrześniu rozpocznie naukę w pierwszej w Łodzi szkole zawodowej przeznaczonej dla tego typu uczniów.
• Nowa placówka będzie kształciła w zawodach fryzjera, kucharza i mechanika samochodowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Łódź, szkoła zawodowa: Powstanie zawodówka dla "trudnej" młodzieży

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

28 kwi 2016 9:24


Jak powiedziała Jolanta Baranowska z Urzędu Miasta Łodzi Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna nr 25 rozpocznie funkcjonowanie od nowego roku szkolnego przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 4 przy ul. Łucji na mocy przyjętej pod koniec marca uchwały Rady Miejskiej w Łodzi. Obecnie w ośrodku działa szkoła podstawowa oraz gimnazjum.

Jak tłumaczą w magistracie utworzenie pierwszej tego typu zawodówki pozwoli uczniom m.in. z zaburzeniami zachowania i emocji - nie zawsze przystosowanym do nauki w szkołach ogólnodostępnych - na kontynuowanie rozpoczętego procesu socjoterapeutycznego i umożliwi im zdobycie atrakcyjnego zawodu, co z kolei może zapobiec demoralizacji.

Czytaj też: Koniec "zawodówek". Zmiany rozpoczną się w 2017 r.

Szkoła ponadgimnazjalna ma być dostępna nie tylko dla absolwentów MOS nr 4, ale dla wychowanków wszystkich łódzkich placówek resocjalizacji. Będzie prowadziła naukę w trzech 16-osobowych klasach w zawodach fryzjera, kucharza i mechanika samochodowego.

"Wybraliśmy te trzy profesje po weryfikacji potrzeb rynku pracy. Dzięki tej placówce, młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych, wymagająca szczególnego wsparcia, dostanie wyjątkową szansę i dobry fundament do rozpoczęcia dorosłego życia" - wyjaśnił Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny za edukację.

Na potrzeby nowej specjalnej zasadniczej szkoły zawodowej, za kwotę 1,5 mln zł przeprowadzona zostanie modernizacja budynku warsztatów na terenie MOS nr 4 w Łodzi. Do lipca mają powstać m.in. trzy pracownie zawodowe z zapleczami, pięć klasopracowni, biblioteka, pracownia komputerowa, pomieszczenia sanitarne, szatnia, pokój nauczycielski i pomieszczenia socjalne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.