Łódź: medyczny personel wojskowy przeszkolony

Pierwsze warsztaty dla medycznego personelu wojskowego z zakresu medycyny pola walki odbyły się w środę (24 kwietnia) w Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Łódź: medyczny personel wojskowy przeszkolony

PODZIEL SIĘ


Autor: rynekzdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

25 kwi 2013 14:44


Do udziału w jednodniowych warsztatach zaproszeni zostali lekarze i ratownicy medyczni, przedstawiciele wszystkich rodzajów sił zbrojnych, na co dzień służący w jednostkach wojskowych, wyjeżdżający na misje zagraniczne - poinformowała portal rynekzdrowia.pl ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch, rzecznik prasowy Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia.

Podczas warsztatów zaprezentowane zostały doświadczenia szkoleniowe z zakresu medycyny ratunkowej, nowoczesne polowe urządzenia diagnostyczne, a także zmodernizowana baza dydaktyczna WCKMed.

Przedstawiciele wojsk specjalnych omówili zasady postępowania, znaczenie oraz ewolucję procedur TCCC (Tactical Combat Casualty Care). Od dwóch lat ten system praktycznego działania stanowi podstawową i obowiązkową bazę wyjściową w szkoleniu żołnierzy oraz wojskowego personelu medycznego.

W części praktycznej warsztatów odbył się dynamiczny pokaz sprzętu polowego i działania z wykorzystaniem specjalnie upozorowanego w celach dydaktycznych Ośrodka Symulacji Medycznej Pola Walki. To inicjatywa komendanta WCKMed płk. Zbigniewa Aszkielańca, który na misjach zagranicznych był kilkakrotnie i starał się odtworzyć w łódzkim centrum warunki zbliżone do tych panujących w Afganistanie czy na Bałkanach.

Ośrodek będzie udoskonalany. Dzięki temu ratownicy medyczni i lekarze mają okazję do praktycznego trenowania procedur podczas walki.

Organizatorem szkolenia był Szef Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia płk lek. Piotr Dzięgielewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.