Licealiści kierują przedsiębiorstwami. W nagrodę pojadą do Londynu

30 najlepszych firm młodzieżowych spotkało się w piątek (12 kwietnia) w budynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, gdzie odbył się finał konkursu "Szkoła praktycznej ekonomii - młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo" organizowanego już po raz osiemnasty przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości - informuje Gazeta Wyborcza.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Licealiści kierują przedsiębiorstwami. W nagrodę pojadą do Londynu

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza

15 kwi 2013 9:32


Grupy uczniów mają w nim za zadanie poprowadzić firmę, czyli nie tylko zarabiać pieniądze, ale też mieć podział na stanowiska, wkład własny, rozpisać budżet, obliczać dochód i - niestety dla wielu z nich - zmierzyć się z całą niezbędną papierologią.

Na przykład w Gryficach zauważono problem z gubionymi rzeczami - a to klucze, a to telefon, a to cały portfel. Skończyło się to wraz z powstaniem firmy Click & Find. Teraz każdy może sobie podpiąć do kluczy specjalny brelok sterowany pilotem. Brelok zadzwoni i zaświeci, a jego właściciel oszczędzi godziny poszukiwań.

I w tegorocznej edycji zwyciężyła właśnie firma Click & Find (LO im. Bolesława Chrobrego w Gryficach), która w nagrodę pojedzie na europejskie finały konkursu do Londynu. Do wiktorii poprowadziła ich nauczycielka przedsiębiorczości Jowita Łubińska. To jej trzecie zwycięstwo w tym konkursie, a drugie z rzędu. Jak to się robi?

- To pasja, którą się czuje albo nie. Potrafię obudzić się w środku nocy i myśleć, co usprawnić w naszym miniprzedsiębiorstwie. No i trzeba trafić na rewelacyjnych uczniów, bo przecież do tanga trzeba dwojga - tłumaczy GW Łubińska. Drugie miejsce w tegorocznej edycji zajęło Infinity Garden, a trzecie - Modulo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.