Lepszy dojrzały student, niż żaden

Gdy młodych studentów brakuje, uczelnie ustawiają się frontem do dojrzałych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lepszy dojrzały student, niż żaden

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Metro

30 wrz 2014 8:09


Student 40 plus trochę różni się od regularnego studenta. Nie ma zniżek na pociągi (a w niektórych miastach i na autobusy), na zajęcia przychodzi po godz. 16, a nie rano. Ale tak samo jak młodsi nie płaci za studia i może się ubiegać o stypendium.

Na pomysł specjalnych studiów dla czterdziestolatków wpadł w ubiegłym roku Uniwersytet Zielonogórski. Liczba studentów spadła tu o 20 proc. w ciągu pięciu lat. Na "politologię 40 plus" zgłosiło się 44 studentów. Uratowali zagrożony zawieszeniem kierunek.

W tym roku UZ otworzył więc grupy 40 plus także na historii, socjologii oraz filozofii (tylko uzupełniające dla licencjatów). Podobną ofertę można znaleźć w Olsztynie, Białymstoku, Kielcach, Bydgoszczy, Toruniu czy Pile. Na razie tego typu propozycji próżno szukać na największych uczelniach (poza Uniwersytetem Jagiellońskim, który zaprasza kandydatów 30 plus na religioznawstwo).

"Przecież osoby 30 czy 40 plus mogą przyjść na każde studia. Na taki krok decydują się uczelnie, które mają problem z rekrutacją na studia stacjonarne. U nas takiego problemu nie ma" - mówi Anna Korzekwa, rzeczniczka Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj też: Które kierunki cieszą się popularnością wśród studentów?

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.