PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Lekcje etyki biznesu dla trudnej młodzieży

  • Autor: jm
  • 28 sty 2014 10:30

Ponad 700 podopiecznych z 32 zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich weźmie udział w szkoleniach, podczas których nabędą kompetencji związanych z etyką biznesową, asertywnością i savoir-vivre.

Lekcje etyki biznesu dla trudnej młodzieży
REKLAMA
W październiku 2013 r. rozpoczął się projekt zlecony przez Ministerstwo Sprawiedliwości, którego celem jest zmiana negatywnego wizerunku, jaki mają podopieczni zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich. Prowadzone przez firmę Gamma szkolenia z zakresu etyki biznesowej, asertywności i savoir-vivre odbędą się w 32 placówkach na terenie całego kraju. W 64 szkoleniach-warsztatach weźmie udział ponad 700 osób.

- Uczestnicy tych całkowicie dobrowolnych szkoleń są podczas nich niezwykle aktywni. Angażują się, gdyż chcą nauczyć się czegoś, co ma dla nich wartość i wymiar praktyczny - mówi Michał Wasilewski, prezes firmy Gamma.

- Udział w warsztatach biorą głównie osoby w wieku 17-20 lat - a więc osoby, które wkrótce wkroczą na trudny rynek pracy. Dlatego tak ważne są dla nich praktyczne informacje na temat tego, jak zachować się na rozmowie kwalifikacyjnej, jakie sytuacje w miejscu pracy są normalne, a na jakie się nie można godzić - dodaje.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Szkolenie ma charakter nowatorski, gdyż po raz pierwszy tego typu tematyka będzie poruszana podczas warsztatów z tego typu uczestnikami. - Projekt jeszcze trwa, ale już okazał się sukcesem i zbiera pozytywne opinie.

- Tzw. trudna młodzież, czyli podopieczni zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich, bardzo często wcale nie jest trudna, tylko zaniedbana - zaznacza Wasilewski.

- Nie ze swojej winy pozbawieni byli pozytywnych wzorców, przez co nie nabyli odpowiednich kompetencji społecznych. Ale chcą je nabyć, co wyraźnie widzimy po ich podejściu do zajęć - dodaje.

Do końca minionego roku zakończyła się pierwszą tura szkoleń, w której uczestniczyło 387 osób. Zakończenie cyklu szkoleniowego zaplanowane jest na koniec marca 2014 r. Każde ze szkoleń-warsztatów trwa 28 godzin dydaktycznych, co daje łącznie 1792 godziny szkoleniowe. Średnio w szkoleniu bierze udział 11-14 osób.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Lekcje etyki biznesu dla trudnej młodzieży

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • dopingujący 2014-02-13 20:13:43

    czytałem badania, ze w przypadku resocjalizowanych grup szkolenia tego typu są skuteczne - zwiekszają prawdopodobieństwo wyjścia na prosto

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA