- Autor: jm
- •28 sty 2014 10:30
Ponad 700 podopiecznych z 32 zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich weźmie udział w szkoleniach, podczas których nabędą kompetencji związanych z etyką biznesową, asertywnością i savoir-vivre.

- Uczestnicy tych całkowicie dobrowolnych szkoleń są podczas nich niezwykle aktywni. Angażują się, gdyż chcą nauczyć się czegoś, co ma dla nich wartość i wymiar praktyczny - mówi Michał Wasilewski, prezes firmy Gamma.
- Udział w warsztatach biorą głównie osoby w wieku 17-20 lat - a więc osoby, które wkrótce wkroczą na trudny rynek pracy. Dlatego tak ważne są dla nich praktyczne informacje na temat tego, jak zachować się na rozmowie kwalifikacyjnej, jakie sytuacje w miejscu pracy są normalne, a na jakie się nie można godzić - dodaje.
Szkolenie ma charakter nowatorski, gdyż po raz pierwszy tego typu tematyka będzie poruszana podczas warsztatów z tego typu uczestnikami. - Projekt jeszcze trwa, ale już okazał się sukcesem i zbiera pozytywne opinie.
- Tzw. trudna młodzież, czyli podopieczni zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich, bardzo często wcale nie jest trudna, tylko zaniedbana - zaznacza Wasilewski.
- Nie ze swojej winy pozbawieni byli pozytywnych wzorców, przez co nie nabyli odpowiednich kompetencji społecznych. Ale chcą je nabyć, co wyraźnie widzimy po ich podejściu do zajęć - dodaje.
Do końca minionego roku zakończyła się pierwszą tura szkoleń, w której uczestniczyło 387 osób. Zakończenie cyklu szkoleniowego zaplanowane jest na koniec marca 2014 r. Każde ze szkoleń-warsztatów trwa 28 godzin dydaktycznych, co daje łącznie 1792 godziny szkoleniowe. Średnio w szkoleniu bierze udział 11-14 osób.

KOMENTARZE (1)