PARTNERZY PORTALU

Lekarze z politechniki. We Wrocławiu powstał nowy wydział

  • Autor: PAP/AH
  • 22 gru 2022 13:38

Siedem szpitali i samorząd województwa dolnośląskiego podpisali z Politechniką Wrocławską porozumienie o utworzeniu na tej uczelni Wydziału Lekarskiego. W styczniu wniosek w tej sprawie ma zostać wysłany do Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Lekarze z politechniki. We Wrocławiu powstał nowy wydział
Politechnika Wrocławska, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i siedem szpitali podpisały porozumienie o współpracy na rzecz utworzenia i prowadzenia Wydziału Medycznego na naszej uczelni. fot. mat. pras.
REKLAMA

Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Arkadiusz Wójs podkreślił, że podpisane w czwartek porozumienie o utworzeniu kierunku lekarskiego to "kolejny krok na drodze do budowania nowej wielkiej politechniki wzorowanej na najlepszych europejskich uczelniach".

"Będzie ona oparta na takich filarach, jak badania podstawowe, nauki techniczno-inżynieryjne oraz medycyna, czyli nauka zajmującą się najbardziej złożonym układem, jakim jest ludzki organizm" - powiedział prof. Wójs.

Rektor dodał, że Politechnika Wrocławska będzie zarówno kształcić, jak i zatrudniać lekarzy. "Medycyna dołącza też do grona dyscyplin, które są we Wrocławiu dostępne na różnych uczelniach, podobnie jak fizyka, chemia czy zarządzanie" - mówił.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski podkreślił, że trudno sobie wyobrazić współczesną medycynę bez towarzyszącej jej myśli inżynierskiej. "Impuls rozwoju nowych technologii musi wyjść od medyków, a rolą inżynierów jest określenie i realizacja przedstawionych pomysłów" - podkreślił marszałek.

Kształcenie na wydziale medycznym Politechniki Wrocławskiej ma być prowadzone we współpracy z siedmioma wrocławskimi szpitalami, których kierownictwo podpisało w czwartek porozumienie z władzami uczelni oraz przedstawicielami zarządu województwa dolnośląskiego.

"Od samego początku wspieraliśmy ten projekt, bo uważamy, że przyniesie on wiele korzyści dla całego naszego regionu. Dotychczas nasi lekarze, którzy chcieli prowadzić badania naukowe, szukali połączeń ze światem Politechniki, a współpraca w tym zakresie była spontaniczna. Podpisane porozumienie pozwoli to usystematyzować, a długofalowa współpraca pozwoli na rozwój medycyny na Dolnym Śląsku" - zwrócił uwagę wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski.

Kadrę Wydziału Lekarskiego mają stanowić lekarze ze stopniami i tytułami naukowi zatrudnieni w dolnośląskich szpitalach. Zgodę na prowadzenie kierunku lekarskiego musi wydać minister edukacji i nauki. Wrocławska uczelnia kończy przygotowywać wniosek w tej sprawie, który zostanie złożony w pierwszych dniach stycznia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lekarze z politechniki. We Wrocławiu powstał nowy wydział

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA