PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Legitymacje studentów, doktorantów pozostają ważne

  • Autor: PAP/AH
  • 23 lis 2020 16:49

Legitymacje studenckie, legitymacje doktoranta oraz legitymacje służbowe nauczycieli akademickich są ważne bez konieczności potwierdzania ich ważności w uczelni - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Legitymacje studentów, doktorantów pozostają ważne
Legitymacje pozostają ważne. Fot. Uniwersytet Techniczno Przyrodniczy w Bydgoszczy
REKLAMA

Jak przypomniało ministerstwo, 19 października br. rozporządzeniem ministra nauki i szkolnictwa wyższego kształcenie na studiach, studiach podyplomowych, a także kształcenie doktorantów w formie stacjonarnej, zostało ograniczone - zastąpiono je kształceniem hybrydowym bądź zdalnym. Zgodnie zaś z przepisami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, w okresie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni oraz przez 60 dni po jego zakończeniu, legitymacje studenckie i legitymacje służbowe nauczycieli akademickich są ważne, bez konieczności ich potwierdzania.

Analogicznie wygląda sprawa ważności legitymacji doktoranta - wskazano w komunikacie. W przypadku zawieszenia kształcenia doktorantów, w okresie tego zawieszenia oraz przez 60 dni po jego zakończeniu, legitymacje doktoranta są ważne, bez konieczności potwierdzania ich ważności.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Zatem legitymacje, których ważność na mocy tych przepisów ustawy miała upłynąć z dniem 29 listopada br., tj. 60 dni po zakończeniu poprzedniego okresu ograniczenia funkcjonowania uczelni określonego na 30 września 2020 r., pozostają ważne" - wyjaśnił resort nauki w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Legitymacje studentów, doktorantów pozostają ważne

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA