Kursy programowania w Krakowie, także dla osób bez doświadczenia

• Akademia programowania Software Development Academy uruchamia oddział w Krakowie.
• W tym tygodniu ruszy rekrutacja na kursy JAVA, PHP i .NET.
• Kraków będzie już 6. miastem, w którym w ciągu zaledwie kilku tygodni będzie można nauczyć się, jak zostać programistą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kursy programowania w Krakowie, także dla osób bez doświadczenia

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

23 cze 2016 15:43


Specjaliści z branży IT, w tym właśnie programiści, należą do grupy najbardziej poszukiwanych na rynku pracowników. Szacuje się, że w tym roku ponad połowa firm powiększy swój zespół o ok. jedną czwartą. Szybko rosnącemu zapotrzebowaniu nie towarzyszy jednak równie dynamiczny wzrost specjalistów o odpowiednich kwalifikacjach. Stąd idea organizacji intensywnych kursów, w ramach których w kilka tygodni można zdobyć umiejętności i wiedzę potrzebną do rozpoczęcia pracy zawodowej.

– Kraków to duży i chłonny rynek pracy, między innymi dzięki rozwojowi centrów zaawansowanych usług biznesowych. W ostatnich latach pozwoliły one na stworzenie tysięcy nowych miejsc pracy. Niestety, coraz częściej można zauważyć brak odpowiednich specjalistów, zwłaszcza w tak popularnych zawodach – komentuje Michał Mysiak, prezes Software Development Academy.

Kursy otwierają branżę IT także dla osób, które wcześniej nie miały z nią styczności. Jest to zatem opcja nie tylko dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje o nowe języki programowania, ale także dla osób, które szukają miejsca na rynku pracy i chcą się przekwalifikować. Takie założenia są zgodne z podejściem wielu firm, które w związku z brakiem pracowników coraz przychylniej patrzą na osoby, które do tej pory zajmowały się czymś zupełnie innym.

– Staramy się uczyć na realnych przykładach, jako trenerów angażując praktyków z minimum 5-letnim doświadczeniem, na co dzień pracujących w branży – wyjaśnia Michał Mysiak.

Rekrutacja na kursy w Krakowie rusza 24 czerwca. Wystarczy przesłać swoje CV wraz z informacją, czy miało się dotychczas jakąś styczność z programowaniem. W odpowiedzi przedstawiciele akademii kontaktują się z chętnymi osobami, aby udzielić szczegółowych informacji. Przed startem właściwego kursu trzeba jeszcze przejść wprowadzające szkolenie teoretyczne, natomiast później pozostają już praktyczne zajęcia. Odbywają się one w trybie wieczorowo-zaocznym. W Krakowie zapisy będą prowadzone na trzy kursy: JAVA, PHP i .NET. Planowany start zajęć to sierpień tego roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Marcin 2017-10-24 15:22:55

Witam. Szukam opinii o kursach programowania Gregory&Monsters. Byłam juz na spotkaniu u nich i zrobili na mnie pozytywne wrażenie. I szukam dodatkowych info o tych kursach.