PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Kurs programowania: SAS wspiera studentów

  • Justyna Koc
    jk
  • 16 mar 2017 11:34

- Mając na uwadze gruntowne przemiany na rynku pracy, firma SAS organizuje szkolenia online, aby zwiększyć szanse młodych osób rozpoczynających karierę zawodową – mówi Magdalena Hoch, koordynator programu akademickiego w SAS.

Kurs programowania: SAS wspiera studentów
Jednym z najpopularniejszych języków programowania służących do analizy danych jest SAS 4GL. (Fot. Fotolia)
REKLAMA

• Jak przewiduje Komisja Europejska, tylko w tym roku zabraknie aż 410 tysięcy programistów.

• Warto więc już dzisiaj zainwestować w rozwój kompetencji informatycznych, które są niewątpliwym atutem na rynku pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie językami programowania, firma SAS organizuje szkolenia online z języka SAS 4GL, cykl webinariów oraz konsultacji z ekspertami SAS.

Rozwój technologii wpłynął nie tylko na nasz sposób życia czy komunikacji, ale przede wszystkim na charakter wykonywanej pracy. Technologia całkowicie zredefiniowała rynek pracy. Obecnie pracownicy muszą więc być bardziej elastyczni, otwarci na zdobywanie nowej wiedzy i nawet kilkukrotne zmiany specjalizacji w ciągu swojego życia. Z tego względu warto rozwijać umiejętności, które pozwolą z sukcesem odnaleźć się w nowej sytuacji na rynku pracy.

Mimo że umiejętność programowania staje się jedną z ważniejszych kompetencji na rynku pracy, jak wynika z raportu Grand Coalition for Digital Jobs, jedynie co trzydziesta osoba w Europie zatrudniona jest w sektorze związanym z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. Tempo kształcenia ekspertów w dziedzinie nowych technologii jest niewystarczające.

Komisja Europejska przewiduje wręcz, że do 2020 roku deficyt specjalistów sięgnie prawie pół miliona. Potwierdzają to również prognozy i badania Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, które wskazują na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów, legitymujących się znajomością rozwiązań z zakresu nowych technologii. Tylko w tym roku przedsiębiorstwa rozpoczną rekrutację około 40-50 tysięcy pracowników znających języki programowania.

Technologiczny rynek pracy

Firmy coraz częściej zgłaszają zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, którzy potrafią przełożyć wnioski z badań na konkretne decyzje biznesowe. Biorąc pod uwagę wzrost znaczenia zaawansowanych metod analitycznych i ich wykorzystania w różnych dziedzinach biznesu, znajomość języków używanych do analizy danych staje się coraz cenniejszą umiejętnością na rynku pracy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kurs programowania: SAS wspiera studentów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA