Kulczyk i Voelkel tworzą studia podyplomowe, które nauczą jak prowadzić biznes w Afryce

Z inicjatywy Jana Kulczyka powstały pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej studia podyplomowe, przygotowujące do prowadzenia biznesu w Afryce. Projekt został przygotowany we współpracy z Piotrem Voelkelem, współzałożycielem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kulczyk i Voelkel tworzą studia podyplomowe, które nauczą jak prowadzić biznes w Afryce

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

17 mar 2015 21:01


Podyplomowe studia startują w październiku 2015 roku i są pierwszym tego typu kierunkiem w Europie Środkowo Wschodniej. Rekrutacja rusza 15 kwietnia.

Czytaj też: Jan Kulczyk, CEED Institute: Musimy zrobić wszystko, aby emigranci chcieli wrócić

„Africa: business and beyond” to pierwszy tego typu projekt w Europie Środkowej i Wschodniej. Program został przygotowany w oparciu o najbardziej praktyczne informacje i rzeczywiste doświadczenia. Dzięki temu studia w kompleksowy sposób przygotują biznesmenów i menedżerów do skutecznej realizacji przedsięwzięć biznesowych w Afryce, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Afryki Subsaharyjskiej.

Będą podejmować m.in. tematy finansowania, prawodawstwa, ale także kwestii politycznych i kulturowych, których zrozumienie jest niezbędne do ekspansji na rynki afrykańskie. W efekcie powstanie platforma wymiany doświadczeń i centrum kompetencji, które zgromadzi w jednym miejscu unikalny zestaw wiedzy na temat prowadzenia biznesu w Afryce.

Czytaj też: Karkosik, Sowołow, Kulczyk, Czarnecki, Solorz-Żak: Kto najbogatszy?

Program będzie zdominowany przez analizę studiów przypadku, których autorami są polscy przedsiębiorcy oraz ambasadorowie biorący udział w przemianach gospodarczych Afryki. Partnerem inicjatywy została Rada Inwestorów w Afryce, której członkowie aktywnie włączą się w proces edukacyjny.

- Odpowiedź na pytanie czy Europa potrzebuje dzisiaj Afryki jest oczywista. Już nie tak oczywista jest natomiast odpowiedź na pytanie czy Afryka potrzebuje jeszcze Europy, aby się dynamicznie rozwijać. Dlatego pilnie musimy kształcić ambasadorów europejskiego biznesu, którzy będą budować partnerskie relacje gospodarcze ze swoimi odpowiednikami w Afryce – mówi Jan Kulczyk, największy polski inwestor w Afryce.

Słuchacze studiów „Africa: business and beyond” będą zdobywać wiedzę od swoich przyszłych pracodawców. Według danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego za pięć lat z dwudziestu najszybciej rozwijających się rynków na świecie, aż dziesięć będzie zlokalizowanych w Afryce Sub-Saharyjskiej. Inwestorzy, biznesmeni dostrzegają ten trend i już dziś sygnalizują potrzebę kształcenia nowych kadr.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

wera 2015-09-22 13:11:02

Podpisuję się pod tym projektem obiema rękami. nasz bilans handlowy jest marny. Nie ma gdzie się za bardzo rozpychac bo wszędzie już siedzą amerykany , ruscy lub , niemiaszki. Kulczyk widział potencjał w Afryce ponieważ wiedział że tam biznes gra tak jak w Polsce w latach 90. Potrzeba nam tylko ludzi aby tam zaistnieć

marcin 2015-03-18 01:18:15

Przydało by się jeszcze kilku takich Kulczyków w Polsce i pewnie mielibyśmy z 100 000 miejsc pracy. Bo nasi wybrańcy z wiejskiej, to większość to łby po prostu;)