Kto najlepiej zna angielski?

W listopadzie opublikowany został piąty raport EF EPI, ukazujący poziom znajomości języka angielskiego w poszczególnych krajach. Jego znajomość jest jedną z podstawowych umiejętności wymaganych u pracowników w wielu branżach na przeróżnych stanowiskach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kto najlepiej zna angielski?

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

24 lis 2015 19:02


Education First, firma organizująca zagraniczne kursy językowe, sprawdziła, dlaczego poziom znajomości języka angielskiego ma tak ogromne znaczenie i co sprawia, że niektóre społeczeństwa posługują się nim lepiej od innych.

Język angielski jest powszechnie uznawany za główny język międzynarodowy. Coraz częściej jego znajomość jest jedną z podstawowych umiejętności wymaganych u studentów i uczniów w niemalże każdym systemie edukacji oraz u pracowników w wielu branżach na przeróżnych stanowiskach.

Dlatego też liczne organizacje, firmy i systemy edukacyjne poprawiają poziom znajomości języka angielskiego, dostosowując się do świata, w którym język angielski jest nowoczesnym językiem globalnym.

Język wspólny

Status języka angielskiego różni się od statusu innych języków obcych. W krajach rozwiniętych gospodarczo, technologicznie i edukacyjnie wykładowcy, nauczyciele i politycy coraz częściej zastanawiają się, czy znajomość samego języka angielskiego w ich środowiskach jest wystarczająca, czy powinni dodać do programu nauczania inne międzynarodowe języki.

Natomiast dla krajów rozwijających się, język angielski jest kluczem do spełnienia celów związanych z rozwojem sektora usług, z możliwością współpracy z krajami z całego świata.

Czytaj też: Polacy wśród narodów najlepiej mówiących po angielsku

Raport EF EPI potwierdza, że społeczeństwa z różnych zakątków świata coraz częściej dostrzegają, że język angielski pozytywnie wpływa na ich rozwój, że nie jest zagrożeniem dla kultury. Jednak zanim w pełni będą mogły korzystać z jego potencjału, łączyć ludzi z odległych kultur i ułatwiać między nimi wymianę informacji, potrzebne są pewne zmiany.

Najistotniejsze w tej kwestii są metody nauczania. Jednak w wielu krajach, zarówno tych bogatych jak i biednych, sposób nauczania angielskiego nadal nie przygotowuje ludzi do skutecznego wykorzystywania potencjału tego globalnego języka.

Znajomość angielskiego a jakość życia i rynek pracy

Jak wynika z raportu, ogólny poziom znajomości języka angielskiego na świecie jest nieco wyższy niż przed rokiem, jednak inaczej prezentuje się sytuacja w poszczególnych krajach, regionach i w grupach wiekowych.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.