×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

"Kształcenie w kierunkach, na które żaden pracodawca nie czeka, jest nieporozumieniem"

Dzisiejsze uczelnie powinny być miejscami, które zapewniają dobre wykształcenie, ale przede wszystkim dają pewność znalezienia dobrego zatrudnienia. Kształcenie młodzieży w kierunkach, na które żaden pracodawca nie czeka, jest nieporozumieniem - mówi Arkadiusz Hołda, założyciel-kanclerz, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, prelegent Property Forum Katowice.

 "Kształcenie w kierunkach, na które żaden pracodawca nie czeka, jest nieporozumieniem"
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

- W Wyższej Szkole Technicznej bardzo dokładnie analizujemy, które kierunki rozwijać, które wygasić i które otworzyć - podkreśla.

- Długo przymierzaliśmy się do informatyki uważając, że jest wiele uczelni w naszym regionie kształcących właśnie w tym kierunku. Dokładnie analizując rynek, doszliśmy jednak do wniosku, że na Śląsku wciąż brakuje absolwentów tego kierunku.

Perspektywiczna zdaniem Hołdy jest także mechatronika. - Dzisiaj potrzeba ściśle wyedukowanych inżynierów, którzy potrafią produkować zaawansowane technologicznie maszyny. Jest potrzeba także pośrednich kierunków pomiędzy informatyką a mechatroniką - podsumowuje.

Wywiad wideo zobacz tutaj

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: "Kształcenie w kierunkach, na które żaden pracodawca nie czeka, jest nieporozumieniem"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • ja BABA 2019-01-25 19:17:27

    Budżetowa ma roszczenia. Idźcie w świat. Wolny rynek czeka i zweryfikuje. Tylko szefa ex catedra nie traktować. Znać umiar. Każda praca jest wymagająca. Zmiencie sobie na pracę kasjerka to klienci wam pokażą.

  • Szm 2019-01-25 18:42:20

    A kto przewidzi jaki będzie rynek pracy za powiedzmy pięć lat ?? Może w tym czasie otworzą granicę z białorusią albo zmieni się rząd i przyślą nam muzułmanów a wśród nich 200000 informatyków ?? (Oczywiście czysta teoria) ale prawda jest taka że tego co będzie nie da się przewidzieć w żaden sposób.

  • Low 2019-01-25 05:22:18

    Problem polega na tym, że mało kto pracuje w wyuczonym przez siebie kierunku, a studia nie muszą być związane z pracą, a na przykład z chęcią samorozwoju. I tu zaczyna się problem. :P

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA