Kredyty studenckie: Nowe regulacje od sierpnia

• W sierpniu mają wejść w życie nowe regulacje kredytów studenckich.
• Ministerstwo Nauki chce nawet 1000 zł miesięcznego wsparcia od banków dla uczącej się młodzieży.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kredyty studenckie: Nowe regulacje od sierpnia

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

27 lip 2016 9:30


Ministerstwo, którym kieruje Jarosław Gowin, chce pomóc żakom. Wedle informacji resortu jeszcze w sierpniu tego roku wejdą w życie nowe przepisy o kredytach studenckich. Ministerstwo chce nawet 1000 zł miesięcznego wsparcia od banków dla uczącej się młodzieży.

Czytaj też: Studia, rekrutacja: Najbardziej oblegane kierunki studiów 2016 r.

- Wnioski będą mogły składać też osoby ubiegające się dopiero o przyjęcie na studia. Wnioskować można nawet o 1000 zł miesięcznego wsparcia od banku - pisze o propozycji portal bankier.pl, który dotarł do informacji ministerstwa.

To istotna zmiana, bo status studenta lub doktoranta uzyskuje się dopiero od października, gdy zaczyna się rok akademicki. Tylko osoby z tym statusie mogły do tej pory ubiegać się o pomoc.

Resort nauki chce by banki udzielające wsparcia na nowych zasadach musiały szybciej rozpatrzyć wnioski, podpisać umowy i wypłacić studentom środki finansowe.

Zmieniają się też daty, które regulują czas składania wniosków. W tym roku wnioski będzie można składać w terminie od 15 sierpnia do 31 października. W latach następnych będzie to możliwe od 15 lipca do końca października.

Projekt przeszedł intensywne konsultacje społeczne i międzyresortowe.

Resort nauki, od zmiany władzy w Polsce, przygotowuje kolejne rozwiązania mające usprawnić działanie w Polsce szkolnictwa wyższego. Zmiany w kredytach Gowin zapowiadał już w kwietniu. Potem Ministerstwo Nauki przygotowało projekt zmian w humanistyce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.