×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Krakowskie uczelnie przechodzą od 20 grudnia na zdalne nauczanie

  • Autor: PAP/JP
  • 6 gru 2021 15:42

Największe krakowskie uczelnie wyższe przechodzą na zdalne nauczanie w okresie świątecznym - od 20 grudnia do 9 stycznia - wynika z poniedziałkowego komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Krakowskie uczelnie przechodzą od 20 grudnia na zdalne nauczanie
Uniwersytet Jagielloński (Fot. Lestat/Jan Mehlich/wikimedia, licencja CC BY 2.0)
REKLAMA

Informacje te potwierdziło biuro uczelni.

Na nauczanie zdalne w dniach od 20 grudnia do 9 stycznia przechodzą uczelnie zrzeszone w Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa (KRSWK). Tak zdecydował przewodniczący tej organizacji rektor UJ prof. Jacek Popiel. Zarządzenie to nie dotyczy Collegium Medicum UJ.

"Decyzja ta umożliwi optymalne wykorzystanie całego dnia zajęć dydaktycznych we wspomnianych okresach, w których zwyczajowo i tak zapewne byłyby udzielane dni/godziny rektorskie/dziekańskie na wnioski samorządów studenckich, argumentowane głównie kłopotami logistycznymi studentów zamiejscowych. Jest to zatem również forma wsparcia dla studentów i doktorantów w zaplanowaniu ich wyjazdów bez obciążania czasu przeznaczonego na normalny tok studiów" - podał UJ.

W komunikacie podkreślono, że zdalne nauczanie przed i po świętach, kiedy kontakty towarzyskie i rodzinne są częstsze, pozwoli ograniczyć bezpośrednie spotkania na terenach uczelni - dzięki temu mniejsze będzie ryzyko zakażenia koronawirusem i większe będą szanse na kontynuowanie nauki w trybie stacjonarnym po 9 stycznia.

"W siedzibie Uniwersytetu dopuszczone będzie realizowanie zajęć, które nie mogą być przeprowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Wykazy takich zajęć mają pojawić się na stronach internetowych jednostek do 10 grudnia. Istnieje również możliwość późniejszego odrobienia praktycznych zajęć przypadających na ów okres" - czytamy w komunikacie.

Według poniedziałkowych danych Ministerstwa Zdrowia minionej doby testy potwierdziły koronawirusa u 13 250 osób w kraju, zmarło - 25. Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w województwach: mazowieckim (2116), śląskim (1638), dolnośląskim (1408), małopolskim(1290).

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 684 671 przypadków. Zmarło 85 700 osób z COVID-19.

Najwięcej nowych przypadków w tej fali pandemii - 29 064; i zgonów - 570 - zanotowano w środę 1 grudnia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Krakowskie uczelnie przechodzą od 20 grudnia na zdalne nauczanie
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA