Kraków: pogotowie szkoli dyspozytorów z Ukrainy

Sześciu dyspozytorów medycznych z Iwano-Frankowska szkoliło się w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym. Ukraińscy zapoznali się z procedurami pracy polskich dyspozytorów medycznych oraz małopolskim systemem zarządzania karetkami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kraków: pogotowie szkoli dyspozytorów z Ukrainy

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl/KPR

www.rynekzdrowia.pl

12 gru 2014 19:32


Do Krakowa przyjechali z Obwodowego Centrum Ekstremalnej Pomocy Medycznej i Medycyny Katastrof w Iwano-Frankowsku. W mieście spędzili tydzień (8-12 grudnia br.), odbywając szkolenia w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym.

Czytaj też: W Polsce rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z Ukrainy

Odwiedzili również krakowskie szpitale, w tym m.in. Centrum Urazowe Szpitala Uniwersyteckiego oraz Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II.

W piątek, 12 grudnia w siedzibie Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia oraz wręczenie certyfikatów. 

- Krakowskie Pogotowie Ratunkowe od dłuższego czasu współpracuje ze stroną ukraińską. W tym roku nasze karetki już dwa razy były na Ukrainie z transportem pomocy humanitarnej - zaznacza Małgorzata Popławska, dyrektor krakowskiego pogotowia.

Czytaj też: Menedżerskie pogotowie ratunkowe potrzebuje chemii

Jesienią ubiegłego roku delegacja Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego odwiedziła Ukrainę i zapoznawała się z tamtejszym systemem ratownictwa medycznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.