×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Krajowy Fundusz Szkoleniowy: Do wzięcia 105,6 mln zł na zarządzanie projektami

Mało kto wie, że firmy mogą ubiegać się o publiczne dofinansowanie szkoleń z obszaru zarządzania projektami. W najbliższych miesiącach do zdobycia jest nawet 105,6 mln zł, ale trzeba się spieszyć.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy: Do wzięcia 105,6 mln zł na zarządzanie projektami
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Przeszkolenie 10-osobowej kadry menedżerskiej w firmie to zwykle koszt przynajmniej kilkudziesięciu tys. zł. Mało kto jednak wie, że polskie firmy - zarówno małe, jak i duże - mogą korzystać z publicznego wsparcia, by pokryć większość tych kosztów. Mogą ubiegać się o środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS), czyli funduszu zasilanego składkami odprowadzanymi przez pracodawców, dystrybuowane lokalnie przez Powiatowe Urzędy Pracy. W 2018 r. na wsparcie szkoleń pracowników czeka 105,6 mln zł. Jak je uzyskać?

Menedżer jako zawód

- KFS zwykle kojarzony jest głównie ze wsparciem szkoleń twardych, np. kursów zawodowych. Pieniądze z funduszu spożytkować można również na podnoszenie kompetencji kadry kierowniczej w obszarze zarządzania projektami. Instytucje traktują to bowiem jako szkolenie w zawodzie, potwierdzone zawodowym certyfikatem project managera - mówi koordynator szkoleń PM w firmie audytorsko-doradczej Grant Thornton Marzena Wypych-Brodnicka.

Środki z KFS przeznaczone są dla firm, które chcą zorganizować dedykowane, zamknięte szkolenia dla swoich pracowników. Wnioski składane są w powiecie, w którym firma ma siedzibę, lub miejscu, w którym prowadzi ona działalność, np. zakład produkcyjny.

Co ważne, środki z KFS rozdzielane są w przeważającej większości jedynie w pierwszych miesiącach danego roku. Oznacza to, że najbliższe „okienko” do zdobycia wsparcia otwiera się za kilka tygodni i warto jak najszybciej z tej okazji skorzystać.

Pracodawca może uzyskać na jednego pracownika do 12 tys. zł, przy czym im mniejsza jest firma, tym może liczyć na większe dofinansowanie. Małym podmiotom (10-49 pracowników) KFS pokrywa 80 proc. kosztów szkolenia, a mikroprzedsiębiorstwom (do 9 osób) nawet 100 proc. Oznacza to, że mając własny budżet szkoleniowy na poziomie 18 tys. zł, przy wsparciu z KFS możemy powiększać go do 90 tys. zł.

- Za taką sumę - plus 20 tys. środków własnych - możemy już przeszkolić całą, nawet 15-osobową, grupę potencjalnych project managerów. Taki zastrzyk wiedzy projektowej w firmie to zwykle dla niej duży impuls rozwojowy - mówi Dobrochna Ciosek, menedżer w firmie Grant Thornton.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Krajowy Fundusz Szkoleniowy: Do wzięcia 105,6 mln zł na zarządzanie projektami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA