Kosztowna reforma oświaty. Warszawa wyda 60 mln zł na odprawy dla nauczycieli

• Ministerstwo Edukacji Narodowej ukrywa faktyczne koszty reformy systemu szkolnego, przerzucając je na samorządowców.
• W Warszawie samorządowcy podliczyli, że na odprawy dla nauczycieli wydadzą ok. 60 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kosztowna reforma oświaty. Warszawa wyda 60 mln zł na odprawy dla nauczycieli

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 wrz 2016 7:08


Minister Anna Zalewska konsekwentnie zapowiada, że zmiany - likwidacja gimnazjów, przywrócenie ośmioletniej szkoły podstawowej, powołanie szkół branżowych w miejsce zawodowych oraz wydłużenie nauki w liceach do czterech, a w technikach do pięciu lat - "odbędą się niemal bezkosztowo".

- W ocenie skutków regulacji (OSR) do przedstawionych w piątek (16 września) projektów ustaw MEN przewidziało, że w tym roku wyda jedynie 129 mln zł - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

- W OSR nie ma jednak słowa o pieniądzach z kas samorządów. Tymczasem to właśnie one poniosą główne koszty reformy - alarmuje dziennik.

Czytaj też: Zalewska: Pracodawcy nie mogą dłużej czekać

- Związki samorządowe oszacowały, że sama likwidacja gimnazjów będzie kosztować gminne budżety do 1 mld zł - pisze "DGP".

W Warszawie samorządowcy podliczyli np., że na odprawy dla nauczycieli wydadzą ok. 60 mln zł. - To jednak nie koniec potencjalnych kosztów. Modernizacja placówek, remonty i adaptacja sal do potrzeb młodszych uczniów w dawnych budynków gimnazjów lub starszych w dawnych podstawówkach pochłonie w Warszawie 50 mln zł - wskazuje "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.