Konkurs z prawa podatkowego. Płatne praktyki dla zwycięzców

Do 19 listopada można zgłaszać się do konkursów EYe on Tax i EY Financial Challenger. Mogą w nich wziąć udział studenci kierunków ekonomicznych, finansowych i prawniczych. Na zwycięzców czekają płatne praktyki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Konkurs z prawa podatkowego. Płatne praktyki dla zwycięzców

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

2 paź 2015 13:18


W każdym z konkursów mogą wziąć udział 3- lub 4-osobowe drużyny. Zarówno EYe on Tax jak i EY Financial Challenger składają się z trzech etapów, podczas których uczestnicy rozwiązują zadania w oparciu o konkretne przypadki, z którymi na co dzień borykają się przedsiębiorcy. To, co decyduje o zwycięstwie to wiedza, praca zespołowa i skuteczna komunikacja w grupie.

Konkurs skierowany jest głównie do studentów kierunków prawniczych i ekonomicznych. Zespoły rozwiązują problemy z zakresu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Całość przebiega w trzech etapach: zadanie konkursowe przesłane drogą mailową, drugi etap w formie webcastu internetowego. Z kolei ścisły finał to symulacja rozprawy przed sądem administracyjnym z udziałem ekspertów podatkowych.

Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę w wysokości 24 tys. złotych, płatne praktyki w dziale doradztwa podatkowego lub prawnego EY, a także nagrody rzeczowe od partnerów konkursu: pozycje z literatury podatkowej oraz elektroniczne dostępy do wiedzy prawnej i gospodarczej. 

Atuty w trakcie rekrutacji

- Dzięki konkursowi można sprawdzić się w pracy grupowej - w czasie studiów nie zawsze jest ku temu okazja, natomiast w EYe on Tax zespół to klucz to sukcesu. Obok poszerzania wiedzy o podatkach, można także zobaczyć, jak obszerną dziedziną jest prawo podatkowe i nauczyć się pracy z wykorzystaniem różnych źródeł wiedzy (ustaw, komentarzy, orzecznictwa, interpretacji podatkowych) - mówi Marcin Frejek z działu doradztwa podatkowego EY.  

- Udział w konkursie skrócił mój proces rekrutacji na praktyki. Po kilku miesiącach zostałem pozytywnie oceniony, dzięki czemu pracuję teraz jako asystent - dodaje.

- Konkurs EYe on Tax jest na pewno okazją do sprawdzenia swoich możliwości i skonfrontowania wiedzy teoretycznej z praktyczną, gdzie duch rywalizacji nie przeszkadza w nawiązywaniu przyjaźni. Z kolei dla nas jest to z kolei możliwość bezpośredniego poznania ludzi, którzy myślą o podatkach w kategoriach pasji, co może być ważnym atutem w trakcie rekrutacji - mówi Agnieszka Tałasiewicz, partner zarządzający kancelarią EY Law.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.