PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Blisko 18 tys. chętnych na studia w Uniwersytecie Śląskim

Blisko 18 tys. chętnych zapisało się na wszystkie formy i poziomy studiów podczas tegorocznej, rekrutacji na Uniwersytet Śląski w Katowicach. Niedziela (8 lipca) była ostatnim dniem, gdy kandydaci na studia mogli się rejestrować w internetowym systemie uczelni.

  • Autor: PAP/JS
  • 9 lip 2018 20:38
Blisko 18 tys. chętnych na studia w Uniwersytecie Śląskim
Od 11 lipca Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne będą sukcesywnie publikować listy osób przyjętych na studia (fot. pixabay.com)
REKLAMA

Jak poinformował w poniedziałek jej rzecznik Jacek Szymik-Kozaczko, najwięcej maturzystów zgłosiło chęć studiowania na psychologii - 1313 osób, prawie - 1212 osób, pedagogice - 653 osób, informatyce - 551 osób, filologii angielskiej, specjalność: język biznesu - 547 osób, bezpieczeństwie narodowym i międzynarodowym - 546 osób, administracji - 508 osób.

Pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce w czołówce uplasowały się: realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia - 16,3 osób na miejsce, reżyseria - 11,1 osób na jedno miejsce, filologia angielska, specjalność: tłumaczeniowa z językiem koreańskim - 9,2 osób na jedno miejsce, psychologia - 8,8 osób na miejsce, filologia angielska, specjalność: język biznesu- 7,3 osób na miejsce, filologia angielska, specjalność: tłumaczeniowa z językiem japońskim - 6,9 osób na miejsce.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Od 11 lipca Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne będą sukcesywnie publikować listy osób przyjętych na studia. Te kierunki, gdzie liczba kandydatów nie wypełniła limitu przyjęć, zostaną objęte drugim naborem, który rozpocznie się 1 sierpnia.

Obecnie na Uniwersytecie Śląskim - największej uczelni w regionie - kształci się ponad 25 tys. studentów na 77 kierunkach. 12 wydziałów Uniwersytetu Śląskiego znajduje się łącznie w czterech miastach: Katowicach, Sosnowcu, Chorzowie i Cieszynie.

Uniwersytet powołano do życia 8 czerwca 1968 r. rozporządzeniem Rady Ministrów. Uczelnia rozpoczęła działalność licząc 5724 studentów, kształcących się na 4 wydziałach: Humanistycznym, Matematyki, Fizyki i Chemii, Prawa i Administracji oraz Wychowania Technicznego.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Blisko 18 tys. chętnych na studia w Uniwersytecie Śląskim

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA